PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  4.05.2016
OKFA - Ogólnopolski Konkurs Filmów Niezależnych im. Prof. Henryka Kluby to najstarsza w Polsce impreza poświęcona kinu niezależnemu. Już ta chlubna, 60-letnia, tradycja zaświadcza o randze i prestiżu przedsięwzięcia, które – zachowując swoją podstawową formułę i cele – stara się rozwijać i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom środowiska. Organizatorami są: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Federacja Niezależnych Twórców Filmowych.
Celem festiwalu jest stymulowanie i promowanie amatorskiego, niezależnego i studenckiego ruchu filmowego oraz prezentacja najnowszych trendów w niekomercyjnym nurcie kina. OKFA staje się platformą prezentacji dla filmów niszowych, nierzadko eksperymentalnych, oscylujących na pograniczu różnych gatunków (organizatorzy nie stosują żadnych obostrzeń tematyczno-genologicznych, jedynie czasowe: do 30 minut).

Co ważne, OKFA to nie kilkudniowa akcja realizowana w cyklicznym corocznym trybie, ale proces, w którym kontynuuje się podjęte działania i utrwala zamierzone rezultaty. Corocznie wydarzeniami towarzyszącymi festiwalowi są m.in. wystawy o tematyce filmowej, warsztaty, projekcje filmów z obszaru kina niezależnego, pokazy specjalne, koncerty, spotkania z profesjonalistami ze świata filmu. Filmy pozostające w archiwum organizatora służą realizowanej poprzez liczne pokazy promocji Konkursu i twórczości filmowców.

Organizatorzy kładą również duży nacisk na edukację. Warsztaty, spotkania z profesjonalistami, fachowe otwarte omówienia konkursowych prac to niezbędne elementy programu. Wybitne osobowości świata filmowego, które impreza gościła w ostatnich latach (m.in. Krzysztof Majchrzak, Jan Peszek, Jan Machulski, Magdalena Łazarkiewicz, Michał Rosa, Piotr Dumała, Michał Chaciński) chętnie dzieliły się swą wiedzą i doświadczeniem z uczestnikami Konkursu, służąc radą, pomocą, cennymi uwagami. Warsztatowe wsparcie, jakie można uzyskać, biorąc udział w OKFA, przyciąga aktywnych zwolenników kina niezależnego.

Ugruntowane tradycje, współczesne spojrzenie, edukacja na najwyższym poziomie - profesjonaliści dla amatorów entuzjastów. To corocznie kilkadziesiąt godzin projekcji konkursowych - starannie wyselekcjonowanych dokumentów, animacji i fabuł.

Na zwycięzców czeka Grand Prix –  przyznawane w trzech kategoriach: film niezależny, film amatorski oraz film studencki.

www.okfa.ckis.konin.pl

Stowarzyszenie Filmowców Polskich oraz portale Aktorzy Polscy i Filmowcy Polscy są partnerami 62. Ogólnopolskiego Konkursu Filmów Niezależnych im. Prof. Henryka Kluby.

62. OKFA – 9-12 czerwca 2016 roku
CKiS – Dom Kultury Oskard w Koninie (Al. 1 Maja 7a)

AK
OKFA
Ostatnia aktualizacja:  4.05.2016
Zobacz również
fot. OKFA
Nowy pełnometrażowy debiut w Studiu Munka
Młodzi i Film: Szczerość za szczerość 2016
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll