PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Najnowszy film Jerzego Kuci „Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż” zdobył nagrodę Złotego Jeźdźca dla Najlepszej Animacji festiwalu Filmfest Dresden. Festiwal zakończył się w minioną niedzielę, 19 kwietnia 2015 roku.
"Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż" - najnowsza animacja autorstwa Jerzego Kuci zdobyła uznanie jury festiwalu FilmFest Dresden, w którego skład weszli Alexandre Dostie z Kanady, Tamaki Okamoto z Japonii i Daniel Elliot z Wielkiej Brytanii. Jurorzy uhonorowali film nagrodą Złotego Jeźdźca dla Najlepszej Animacji festiwalu.

W uzasadnieniu werdyktu czytamy: „Ten krótki film jest odważną wypowiedzią na temat kunsztu filmu animowanego. W czasach kiedy kino często podporządkowane jest telefonom i tabletom, film ten stanowi prawdziwe wyznanie miłości do dużego ekranu. Twórca zaprasza widza w hipnotyzującą podróż poprzez rozliczne warstwy obrazu i dźwięku, w trakcie której wszystkie zmysły muszą pozostać skupione. Stymulujące doświadczenie filmowe, które łamie bariery czasu i przestrzeni, pozostawiając widzom pole do stworzenia własnych.”

Tegoroczna, dwudziesta siódma edycja festiwalu Filmfest Dresden odbyła się w dniach 14 do 19 kwietnia. "Fuga na wiolonczelę, trąbkę i pejzaż" była jedynym polskim filmem pokazywanym w sekcji konkursowej festiwalu. W różnych sekcjach pozakonkursowych wyświetlono również "Decrescendo" Marty Minorowicz, „ŁaźnięTomasza Duckiego, „Nieprawdopodobnie elastycznego człowiekaKaroliny Specht, „PrzebudzenieKaroliny Malinowskiej i „WydechMacieja Wiktora.

Po raz pierwszy festiwalowi towarzyszyło forum krajów wyszehradzkich Visegrad in Short(s), w ramach którego odbyły się prezentacje kinematografii krótkometrażowej państw wyszehradzkich. Krakowska Fundacja Filmowa była polskim partnerem forum, a reprezentująca ją Marta Świątek wspólnie z Michaliną Fabijańską ze Studia Munka opowiedziały o sytuacji kina krótkometrażowego w Polsce.

Pełną listę laureatów festiwalu znaleźć można na jego stronie internetowej .
PZ
PolishShorts/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  23.04.2015
Zobacz również
fot. Jerzy Kucia Produkcja Filmów
Tarnów. Wirus kina
"Superjednostka" nagrodzona w Brazylii
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll