PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Jeśli gdzieś możemy znaleźć wspólny mianownik dla wszystkich mieszkańców Warszawy, to jest on ukryty właśnie w naszych snach – mówi reżyser Jędrzej Bączyk, który pieczołowicie przygotowuje się do projektu typu „animadoc”. „Śni się Warszawie” będzie portretem współczesnej stolicy, stworzonym z autentycznych snów mieszkańców miasta.
To animowany film dokumentalny, w którym opowiedziane przez mieszkańców Warszawy sny zostają zinterpretowane i zilustrowane przez wybranych animatorów za pomocą krótkich etiud. Z zebranych snów powstanie scenariusz, który następnie przekazany zostanie animatorom. Każda z wybranych opowieści zilustrowana zostanie w inny, autorski sposób, z różnego rodzaju animacją. W animacjach tych zarejestrowany głos opowiadającego jest wykorzystany jako głos narratora. Ramą konstrukcyjną dla filmu są dokumentalne zdjęcia zasypiającej, śpiącej i budzącej  się Warszawy, pokazanej zarówno w planach ogólnych, jak również skupione na detalach. Dokumentalna część filmu również zostanie poddana obróbce przez animatorów.


Jędrzej Bączyk, fot. SHIPsBOY

Każdy z mieszkańców Warszawy ma szansę przyczynić się do powstania tego nietypowego przedsięwzięcia filmowego. - W tej chwili koncentrujemy się na zebraniu materiału dokumentalnego, szukamy snów! Zachęcam wszystkich którzy „śnią w Warszawie” do odwiedzenia strony naszego projektu http://www.snisiewarszawie.pl i podzielenia się z nami snami o mieście – mówi Dawid Janicki z firmy SHIPsBOY, główny producent projektu. - Nasz film próbuje dotknąć ducha współczesnej Warszawy. Nie będziemy nazywać nic wprost, chcemy pokazać wzajemny wpływ ludzi i przestrzeni na siebie, sprawdzić czy jedno oddziałuje na drugie - mówi reżyser Jędrzej Bączyk.

Producenci w tej chwili pozyskują pieniądze na rozwój projektu i produkcję. Producentem wiodącym filmu jest SHIPsBOY, a koproducentami firmy ARTCORE (specjalizująca się w usłucha postprodukcyjnych) i WJTeam, znane łódzkie studio animacji. Producenci ze wszystkich trzech firm – Dawid Janicki, Artur Wyrzykowski i Wojtek Leszczyński są członkami Sekcji Młodych Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych. Firma SHIPsBOY ma za sobą podobne doświadczenie produkcyjne zdobyte przy realizacji serii animowanych dokumentów „Portrety wojenne”. Premiera projektu planowana jest na rok 2016.


Dawid Janicki, fot.SHIPsBOY

Jędrzej Bączyk jest absolwentem Łódzkiej Szkoły Filmowej oraz Wydziału Grafiki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jego dyplomowy film „Kojot”, punkowa komedia o dojrzewaniu, przyniósł mu nagrody na festiwalach w Polsce i za granicą (m.in. Złoty Lajkonik 53.KFF, Grand Prix Aix-en-Provence). Jędrzej jest stypendystą ministerialnego programu „Młoda Polska”. Wkrótce premierę będą miały „Dzienniki z Niebieskiej Szkoły”, dokument o rejsie żaglowcem S.T.S Fryderyk Chopin.

Dawid Janicki ukończył UMK w Toruniu na Wydziale Archeologii Podwodnej i PWSFTviT w Łodzi na Wydziale Produkcji, a także Kurs dla kreatywnych producentów w Szkole Wajdy. Ma na swoim koncie kilka filmów realizowanych w programie "30 minut" Studia Munka w tym wyróżnione na Festiwalu w Locarno „Serce do walki” oraz pełnometrażowy debiut Anny Jadowskiej „Z miłości”.


Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny / SHIPsBOY
Ostatnia aktualizacja:  5.01.2015
Zobacz również
fot. SHIPsBOY
Rzecznik TVP o kosztach Telewizji (dane)
Kreatywna Europa - znamy terminy aplikacji w 2015!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll