PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
To spotkanie zostało zaplanowane już cztery miesiące temu, na konferencji w Serocku, która odbyła się w ostatnie dni listopada 2021. Tym razem zjazd w Serocku odbywa się pod hasłem „W stronę samoregulacji”.
fot. Borys Skrzyński

W spotkaniu i panelach biorą udział reprezentanci: Krajowej Izby Producentów Audiowizualnych, Gildii Scenarzystów, Polskiej Gildii Producentów, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i oczywiście ze Stowarzyszenia Filmowców Polskich, które jest gospodarzem spotkania. Do hotelu Pan Tadeusz zjechali Przedstawiciele Koła Młodych, Koła Reżyserów, Koła Producentów, Koła Scenarzystów, Studia Munka SFP, ZAPA i Zarządu Głównego. W Serocku jest już kilkudziesięciu młodych twórców i producentów.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z poprzedniej konferencji „Młode kino polskie – perspektywy” zorganizowanej w listopadzie 2021 roku w Serocku:
 


W piątek 1 kwietnia wracamy do wątków, poruszonych w Serocku: goście dowiedzą się o zmianach w formule festiwalu debiutów „Młodzi i Film”, o bieżącej działalności Studia Munka a także o zbliżającym się Krakowskim Festiwalu Filmowym i tradycyjnym Forum Dokumentu i Animacji SFP. Wystąpią: Prezes SFP Jacek Bromski, Jerzy Kapuściński, Katarzyna Malinowska, Kamil Skałkowski, Michał Szcześniak. Wiceprezeska SFP Karolina Bielawska oraz dyrektorzy ZAPA Dominik Skoczek i Sylwia Biaduń przekażą najnowsze wieści dotyczące losów kluczowych dla środowiska filmowego ustaw.

Elżbieta Benkowska, Artur Majer, Damian Wenta, fot. Borys Skrzyński

W sobotę podjęte zostaną zagadnienia, o których bardzo gorąco dyskutowano na zjeździe listopadowym. Start o 11.00 panelem o regulacjach zawodowych między scenarzystami i reżyserami a producentami. O 15:00 Przewodniczący Witold Płóciennik zaprezentuje niedawno założony Związek Zawodowy Filmowców. Do Serocka wybiera się słuszna reprezentacja kilku sekcji Związku. Weźmie ona udział w rozmowach z producentami i reżyserami na temat regulacji na linii producent – ekipa. Z pewnością goście wrócą do kwestii akcentowanych poprzednio, zwłaszcza – sytuacji kina autorskiego w okresie postpandemii i w warunkach rynkowego umacniania się platform streamingowych. Spodziewamy się dyrektora PISF Radosława Śmigulskiego i przedstawicieli Gildii i KIPA, producentów, scenarzystów i reżyserów, n.in. Alicji Grawon-Jaksik, Leszka Bodzaka, Ilony Łepkowskiej, Grzegorza Łoszewskiego, Natalii Grzegorzek, Piotra Domalewskiego i wielu innych.

Kamil Skałkowski, Michał Szcześniak, Jacek Bromski, Karolina Bielawska, Jerzy Kapuściński, Katarzyna Malinowska, fot. Borys Skrzyński

Zjazd zakończy się w niedzielny poranek 3 kwietnia spotkaniem z Katarzyną Szustow, która zaprezentuje raport „Realizacja scen intymnych na polskich planach filmowych”, po którym odbędzie się dyskusja.

Elżbieta Benkowska, Katarzyna Warzecha, Katarzyna Madaj-Kozłowska, fot. Borys Skrzyński

Anna Wróblewska
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  4.04.2022
Zobacz również
„Krakowskie potwory” na Netfliksie
"Odwilż": serial Żuławskiego dostępny w HBO Max
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll