PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  23.10.2013
Sieć kin Helios zagęszcza się, a spółka konsekwentnie pokrywa kolejne obszary filmowej mapy Polski. 25 i 26 października startują dwa nowe kina – w Galerii Riviera w Gdyni i w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu.

Jak zapowiada Agora SA, właściciel 86 proc. akcji Heliosa, w repertuarze kin znajdą się filmy 3D, największe światowe hity filmowe, najnowsze polskie produkcje oraz projekcje z cykli filmowych: Kino Konesera, Kino na Temat czy Kino Kobiet.

Jest to część starannie wypracowanej strategii. Zasłynął z tego, że lokował kina w małych i średnich miastach, w ten sposób na wiele lat stając się jedynym multipleksem na tym terenie, co pozwoliło mu zdobyć widza i w miarę szybko zapewnić sobie zwrot inwestycji. Helios inwestuje ostrożnie, w tej chwili działa dwutorowo, jednocześnie szukając nowych miejsc bez dostępu dużego do ekranu i starając się lokować kina w dużych ośrodkach.


Helios w Nowym Sączu, fot. Agora

„Helios wszedł na rynek multipleksów dość późno, bo w 2002 roku,  kiedy działały już na nim inne firmy:  Kinepolis, Multikino, Cinema City. Z jednej strony niektóre tereny były już wtedy zagospodarowane. Z drugiej – kusiły nas 'białe plamy', więc uznaliśmy, że trzeba pojawić się najpierw tam”, tłumaczył w wywiadzie dla „Magazynu Filmowego SFP” prezes Heliosa Tomasz Jagiełło.- „Po latach doceniliśmy fakt, że weszliśmy w Polskę 'mniejszą', nieaglomeracyjną. Bo kto w tej chwili otworzy drugie kino na przykład w Tczewie, jeśli jest tam  już Helios. Ale pracujemy również nad nowymi lokalizacjami naszych kin w wielkich miastach: Krakowie, Łodzi czy Warszawie. Chcemy być najważniejszą polską siecią kin i działać jak najbliżej widza. Najbardziej cieszy mnie ten widz, któremu otworzyliśmy dostęp do kina” - mówił Tomasz Jagiełło.  

Kino Helios w Galerii Riviera w Gdyni przygotowało miejsca dla ponad 1230 widzów w sześciu salach, natomiast w multipleksie Heliosa w Galerii Trzy Korony w Nowym Sączu w pięciu salach będzie mogło obejrzeć filmy jednocześnie ponad 1000 widzów. Oba obiekty wyposażone są w nowoczesny sprzęt nagłaśniający i projekcyjny umożliwiający wyświetlanie filmów w technologii 3D.


Helios w Gdyni, fot. Agora

Jak informuje Agora, Helios stanie się największą siecią kin w Polsce obejmującą 33 obiekty w 30 miastach, ze 177 ekranami i miejscami dla ponad 38 tys. widzów. Spółka rozpoczęła działalność w 1993 roku.  W 2012 roku Helios poszerzył swoją działalność  o dystrybucję filmową – jego spółka Next Film wprowadziła do kin w 2013 roku m.in. „Drogówkę” Wojtka Smarzowskiego i „AmbaSSadę” Juliusza Machulskiego.


Anna Wróblewska
Agora
Ostatnia aktualizacja:  28.10.2013
Zobacz również
Inauguracja Cinemaforum
PRL z przymrużeniem oka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll