PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  21.06.2013
„Europejski i amerykański punkt słyszenia: czy się różnią?” – to tytuł międzynarodowej konferencji poświęconej zagadnieniom sound design, z udziałem światowej sławy twórców dźwięku filmowego, która w dniach 28-30 czerwca odbędzie się po raz pierwszy w Warszawie.

Trzydniowe spotkanie, obejmujące seminaria i prezentacje przeznaczone dla polskich twórców filmowych poprowadzą światowej sławy realizatorzy dźwięku: Richard King, Bruno Tarriere, Larry Sider, Jörg Lensing i Nikodem Wołk-Łaniewski. Pod ich okiem uczestnicy konferencji dyskutować będą o kreatywnej roli dźwięku w narracji filmów hollywoodzkich i europejskich na przykładzie m.in. takich dzieł jak: "Incepcja", "Wojna Światów", "Mroczny Rycerz", "Leon Zawodowiec" czy "Biała wstążka".


W obiegowej opinii dźwięk amerykański, zgodny z konwencją hollywoodzką, jest głośny, gęsty, naładowany efektami dźwiękowymi, często wręcz nierealistyczny, ale za to wbijający w fotel swą energią. Dźwięk europejski, bardziej skoncentrowany na stuprocentowym dialogu, pozostawia widzowi możliwość jego własnej interpretacji, jednocześnie narażając go na dyskomfort, wynikający ze zmian przestrzennych lub niekonwencjonalnych powiązań obrazu z dźwiękiem. Odpowiedzi na pytanie czy ta obiegowa opinia, która może mieć źródła w uwarunkowaniach historycznych, ekonomicznych lub kulturowych jest słuszna szukać będą prezenterzy i uczestnicy konferencji. Prezentacje i seminaria, prowadzone tylko w języku angielskim, odbywać się będą w  WFDiF (piątek), na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina (sobota) oraz w  Kinie Praha (niedziela ). Szczegółowy program konferencji przesyłamy w załączeniu.

Organizatorami konferencji są: Międzyuczelniana Specjalność Multimedialna, Katedra Reżyserii Dźwięku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina wraz z ASP w Warszawie, Stowarzyszeniem Filmowców Polskich i WFDiF.


KJZ
SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.06.2013
Zobacz również
Ondříček: w cieniu ojca i przyjaciół
Słowacy chcą zbudować Krecikland
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll