PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
19 października startują w Krakowie międzynarodowe warsztaty filmowe - Plenery Film Spring Open. Organizatorom 10-dniowych Plenerów udało się, jak co roku, skompletować kadrę wykładowców i specjalistów na najwyższym poziomie.
Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Neil Corbould, dwukrotny laureat Oscara i czterokrotny laureat nagrody Brytyjskiej Akademii Filmowej – BAFTA, twórca efektów specjalnych do tak głośnych tytułów jak „Leon Zawodowiec”, „Piąty Element”, "Szeregowiec Ryan", "Gladiator", "Helikopter w ogniu", "Grawitacja", "Superman: Powrót", "Obcy: Przymierze". Wykładowi gościa będzie towarzyszył pokaz specjalny filmu "Grawitacja".

W roku obfitującym w tak znakomite polskie filmy, a szczególnie debiuty, na Plenerach nie mogło zabraknąć młodych twórców nagrodzonych na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. - To ich osiągnięcia szczególnie inspirują i motywują stawiających pierwsze kroki w świecie filmu uczestników Plenerów i pokazują, że dzięki pasji i pracy można osiągnąć sukces już na początku swojej drogi zawodowej – mówi inicjator Plenerów, Sławomir Idziak.

Swoimi doświadczeniami podzielą się Piotr Domalewski nagrodzony Złotymi Lwami za zwycięski film festiwalu ”Cicha Noc” oraz Dawid Ogrodnik, laureat Złotych Lwów za najlepszą rolę męską w tym filmie, Jagoda Szelc nagrodzona w Gdyni za debiut reżyserski, scenariusz oraz laureatka Nagrody Onetu „Odkrycie Festiwalu” za film „Wieża. Jasny Dzień”, a także Bodo Kox, wyróżniony w prestiżowym konkursie ScripTeast w Cannes za scenariusz „Człowieka z magicznym pudełkiem” i Wojciech Staroń, reżyser filmu dokumentalnego “Bracia” wyróżnionego na festiwalu Camerimage. Uczestnicy Plenerów będą mieli okazję zobaczyć powyższe tytuły i wraz z ich twórcami poddać je analizie.

Wykłady, warsztaty i zajęcia w grupach twórczych poprowadzą tak znakomici twórcy jak: Bogdan Dziworski, Dorota Kędzierzawska, Artur Reinhart, Marcin Koszałka, Matthias Zabiegły, Krzysztof Rak, Robert Bolesto i wielu innych. Po raz pierwszy w historii Plenerów odbędą się też branżowe spotkania, dyskusje i prezentacje sprzętu filmowego w ramach Sympozjum Nowego Modelu Produkcji.

Dzięki współpracy z najlepszymi światowymi i polskimi markami młodzi adepci sztuki filmowej będą mogli realizować swoje projekty filmowe na najnowszym sprzęcie, często nieosiągalnym w szkołach filmowych czy wielu studiach produkcyjnych. - W tym roku udało nam się podwoić liczbę partnerów technologicznych i stworzyć jeszcze lepsze warunki pracy dla młodych filmowców. Jest to także wyjątkowy rok pod względem liczby zarejestrowanych uczestników z zagranicy. Oprócz reprezentantów prawie każdego kraju Europy, spodziewamy się twórców z tak dalekich krajów jak Argentyna, Indie, Kanada czy Arabia Saudyjska – mówi Marta Dalecka odpowiedzialna za produkcję tegorocznej edycji.

Konferencja prasowa prezentująca program edukacyjny Plenerów odbędzie się 19 października, o godzinie 11:00, w Pawilonie Wyspiańskiego w Krakowie.


Więcej informacji:

AK
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  17.10.2017
Zobacz również
fot. Film Spring Open
Oficjalne fotosy z filmu Władysława Pasikowskiego „Pitbull. Ostatni pies”
Zwiagincew i Domalewski wygrywają WAMA!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll