PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zwiastun filmu "Pina" Wima Wendersa otrzymał Grand Prix 4. Festiwalu Zwiastunów Filmowych w Wałbrzychu. Jury w składzie Andrzej Chyra, Xawery Żuławski, Jacek Bławut i Maciej Karwas zdecydowało, że to właśnie zwiastun "Piny" ma - czystą, skuteczną i atrakcyjną formę .

Dystrybutorem "Piny" jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty. Statuetka zostanie przekazana przez dyrektora programowego Festiwalu, Sławomira Fijałkowskiego, na ręce Romana Gutka podczas festiwalu Era Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Nagroda za zwiastun „Piny” jest jednocześnie główną nagrodą festiwalu, który odbywał się w Wałbrzychu od 13 do 15 lipca.


Zdjęcie z Gali Zamknięcia Festiwalu / fot. materiały prasowe


Pozostałe nagrody:
- Nagroda Główna Festiwalu w kategorii: zwiastuny filmów przed premierą kinową – za zwiastun do filmu „Pętla czasu” w reżyserii Riana Johnsona dla dystrybutora – Monolith. Nagrodę przyznała publiczność Festiwalu.
- Nagroda Główna Festiwalu w kategorii: dobre zwiastuny niezbyt dobrych filmów – za zwiastun do filmu "Dom snów" Jima Sheridana dla dystrybutora – Kino Świat. Nagrodę przyznali dziennikarze akredytowani na Festiwalu.
- Nagroda Główna Festiwalu w kategorii: zwiastuny filmów polskiej produkcji – za zwiastun do filmu "Sala samobójców" w reżyserii Jana Komasy dla ITI Cinema. Nagrodę przyznała publiczność Festiwalu.

To już czwarta edycja festiwalu, w którym główną rolę odgrywają zwiastuny filmowe. Oprócz pokazów zwiastunów, w trakcie których widzowie mogli zobaczyć około 500 zwiastunów filmów premierowych, przedpremierowych i archiwalnych, w programie tegorocznej edycji znalazł się między innymi pokaz przedpremierowy realizowanego w Wałbrzychu filmu "Bez wstydu" w reżyserii Filipa Marczewskiego z udziałem twórców, przegląd filmowy „Wałbrzych w kadrze”, projekt audiowizualny „Usta Adeli” z udziałem Andrzeja Chyry i Tosi Turnau, slam poetry z udziałem Jasia Kapeli. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach filmowych prowadzonych przez Macieja Karwasa (warsztaty dotyczące animacji) i Jacka Bławuta (warsztaty z pracy aktora z kamerą), spotkali się także z Xawerym Żuławskim. Wydarzeniem specjalnym festiwalu był pokaz „Wirtualnej wojny” Jacka Bławuta.

Ideą Festiwalu jest Kino na Łóżkach – większość wydarzeń odbywa się w plenerze, widzowie oglądają filmy z perspektywy polowych łóżek. Projekcje plenerowe rozpoczynają się po zapadnięciu zmroku i trwają aż do świtu.
Organizatorami 4 edycji Festiwalu są: Fundacja Miasto Kultury, Teatr Sztuk i Gmina Miasta Wałbrzych. Festiwal odbywa się pod patronatem prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja.
AK
informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  20.07.2012
Zobacz również
Nowe Horyzonty. Carlos Reygadas: twardy naskórek duszy
Nowe Horyzonty: Dwa bieguny emocji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll