PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W kinach od 30.09 do 8.10.2023 i online od 12.10 do 29.10.2023.
20 miast, ponad 160 filmów, 13 sekcji tematycznych i masa nowości. Dziesiąty rok z rzędu zapraszamy na jedyne w swoim rodzaju święto młodych widzów i dorastających kinomanów. - Ta edycja jest dla nas wyjątkowa nie tylko z powodu jubileuszu, który obchodzimy, ale również dlatego, że po raz pierwszy działamy pod nowym szyldem. Na festiwal filmowy dla młodej publiki zapraszamy już nie jako Kino Dzieci, a Młode Horyzonty - piszą organizatorzy.

Tegoroczna, 10. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Młode Horyzonty odbędzie się w dniach 30 września – 8 października 2023 r. w kilkudziesięciu kinach, w 20 polskich miastach. Od 12 do 29 października ponad połowa programu będzie dostępna również online. Hybrydowa formuła naszego wydarzenia jest już tradycją, dzięki której widzowie mają szeroki dostęp do wartościowych filmów przez niemal cały miesiąc. MFF Młode Horyzonty to wydarzenie skierowane do dzieci od 4. roku życia oraz ich opiekunów. W trakcie festiwalu prezentujemy bogaty repertuar jakościowych, dostosowanych do wieku produkcji dla najmłodszych. Dodatkowo, w tym roku jeszcze bardziej niż w poprzednich latach rozwijana będzie ta odsłona kina, która jest skierowana do nastoletniej widowni.

 

Od początku działalności festiwalowi przyświeca misja upowszechniania wartościowego kina i uwrażliwiania młodej widowni na jego walory. W programie znajdzie się 13 zróżnicowanych tematycznie i gatunkowo sekcji wypełnionych filmami aktorskimi, animowanymi i dokumentami. Festiwal otworzy polska premiera – zachwycająca i przezabawna animacja dla całej rodziny – „Pati i klątwa Posejdona”. Najnowszy film twórców hitu „Nel i tajemnica Kurokota” porwie widzów w pełną przygód podróż po starożytnej Grecji u boku nieustraszonej myszki Pati i jej kociego przyjaciela Sama.  W programie, w ramach Konkursu głównego, pojawią się najciekawsze polskie i międzynarodowe produkcje, z których większość nie trafiła jeszcze do krajowej dystrybucji. Zarówno jury, jak i publiczność z Warszawy oraz Wrocławia w plebiscycie wskażą najlepszy film festiwalu. Składy jurorskie ocenią również propozycje w Konkursie dokumentów i Konkursie filmowych odkryć. W tym ostatnim – w którym po raz pierwszy w historii festiwalu głos zabierze także jury złożone z młodych kinomanów – znajdą się tytuły odważne, zachwycające wizualnie, podejmujące istotne tematy, docenione na międzynarodowych festiwalach (Annecy International Animation Film Festival czy Sundance Film Festival), a wreszcie takie, które – choć fabularnie dostosowane do młodej widowni – otworzą nowe filmowe horyzonty również przed dorosłą publicznością.


 
Nowa sekcja -  filmy dla towarzyszących młodym widzom dorosłych to selekcja pięciu tytułów z tegorocznego programu MFF Nowe Horyzonty, z którym łączy nie tylko idea pokazywania widowni artystycznego kina, ale również tematy związane z relacjami rodzinnymi, wchodzeniem w dorosłość, szukaniem własnego „ja”, porozumienia i wspólnego języka mimo pokoleniowych różnic. W sekcji Bonjour cinéma! będzie można obejrzeć francuskie animacje, przygotowanej w partnerstwie z Instytutem Francuskim w Polsce, znajdą się wielokrotnie nagradzane na festiwalach, unikatowe, wyróżniające się na tle europejskiej kultury dla młodych widzów produkcje. - Z okazji 10. urodzin MFF Młode Horyzonty w programie pojawi się specjalna część jubileuszowa, która zabierze widzów w podróż do przeszłości, czyli do świata filmów z minionych edycji festiwalu. Choć wybór nie był łatwy, udało nam się wyselekcjonować po jednym tytule z każdego roku i stworzyć listę dziewięciu filmów, które zapragnęliśmy przypomnieć podczas tegorocznej edycji - piszą organizatorzy. - Jesteśmy przekonani, że jakościowe filmy wspierają naszą widownię w poznawaniu świata, ale jak co roku wzbogaciliśmy program o: spotkania z twórcami filmów i aktorami, wstępy do filmów przygotowane przez edukatorów oraz ekspertów, warsztaty, kreatywne zabawy, a także materiały towarzyszące filmom online.  

Więcej na: https://festiwal.mlodehoryzonty.pl/

WRÓB
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2023
Zobacz również
63. KFF: wybrane tytuły w małopolskich kinach
Sprawdź, kiedy odbędzie się przyszłoroczny MFF Animator
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll