PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
- Mozaika kina, emocji i doświadczeń ułożyła się w piękny wzór podczas 23. mBank Nowe Horyzonty. Tegorocznej edycji wydarzenia przyświecało hasło „kinoscalanie”: wrocławski festiwal jest bowiem celebracją różnorodności – różnych spojrzeń, optyk i charakterów, które spajamy poprzez kino. Dziś możemy z przyjemnością ogłosić, że festiwalowa mozaika ma odzwierciedlenie także w znakomitej frekwencji - podsumowali organizatorzy popularnego festiwalu.
W 23. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym mBank Nowe Horyzonty uczestniczyło łącznie 141 978 widzek i widzów. W programie 23. mBank Nowe Horyzonty znalazło się 251 filmów. W ramach stacjonarnej części wydarzenia zorganizowano ponad 600 seansów kinowych, a blisko połowa wszystkich tytułów była dostępna również na online’owej odsłonie festiwalu.

Nie tylko kino tętniło życiem podczas tegorocznego festiwalu. Do programu trafił szereg innych wydarzeń: trzy wystawy, pięć koncertów oraz codzienne atrakcje w Podwórku festiwalowym. Filmy można było oglądać na ekranach Kino Nowe Horyzonty, DCF - Dolnośląskie Centrum Filmowe oraz w plenerze, dzięki Kinu na Rynku. Dodatkową atrakcją był specjalny pokaz „Pieskiego popołudnia” zorganizowany na statku płynącym po Odrze. We wszystkich wydarzeniach stacjonarnych wzięło udział 110 783 osób. To wzrost o 17 proc. względem ubiegłego roku.

6 sierpnia 2023 roku zakończyła się wirtualna odsłona Nowych Horyzontów – w programie online znalazło się ponad 100 festiwalowych tytułów. Liczba pojedynczych odtworzeń filmów wyniosła 18 350. Przyjmując jednak, że przed ekranami komputerów i telewizorów w domach zasiadło więcej osób – finalna liczba jest znacznie większa. Mnożnik, z którego korzystają światowe festiwale w celu szacowania frekwencji online, wynosi 1,7. W takim przypadku tegoroczna frekwencja wirtualnej odsłony NH plasuje się na poziomie ponad 31 195 odbiorczyń i odbiorców.

  - Na 24. Międzynarodowy Festiwal Filmowy mBank Nowe Horyzonty zapraszamy w dniach 18-28 lipca 2024 roku. Wcześniej spotkamy się na 10. odsłonie festiwalu Młode Horyzonty (dawniej Kino Dzieci; 30 września – 8 października) oraz na 14. American Film Festival (7-12 listopada). Przez cały rok zapraszamy do wrocławskiego Kina Nowe Horyzonty oraz online – na platformę Nowe Horyzonty VOD - informują twórcy imprezy.

fot. Alina Metelytsia
WRÓB
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  10.08.2023
Zobacz również
Nabór filmów na polskiego kandydata do Oscara
48. FPFF. Ruszył nabór zgłoszeń do nagrody Klimatyczny Film
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll