PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Podczas II Międzynarodowego Festiwalu Producentów Filmowych REGIOFUN odbędzie się prezentacja dorobku funduszu CRRAV (le Centre Régional de Ressources Audiovisuelles) Regionu Nord-Pas de Calais, jednego z najstarszych, najprężniejszych i najważniejszych funduszy regionalnych w Europie.

CRRAV został utworzony dwadzieścia lata temu i jest niezależną instytucją wspierającą edukację, produkcję i dystrybucję filmową w północnej części Francji. Wieloletnie doświadczenie, a także staranny wybór tytułów, jakie rokrocznie dofinansowuje fundusz, zadecydowały o niezwykle mocnej pozycji CRRAV na międzynarodowym rynku medialnym. REGIOFUN powstał z myślą o promowaniu efektów pracy regionalnych funduszy filmowych – instytucji, które stały się w ostatnich latach najprężniejszymi ośrodkami wspierania kinematografii w Europie. Branżowy charakter festiwalu (panele i dyskusje skierowane do producentów, warsztaty dla studentów produkcji) powoduje, że rokrocznie zapraszany jest wybrany fundusz do prezentacji swojego dorobku. Na przykładzie CRRAV wyraźnie widać, jak świetnie efekty może przynieść współpraca na linii producent-lokalny fundusz filmowy.

Regiofun - pierwsza edycja w 2010 roku. Kino Kosmos, fot. Silesia Film

W ramach przeglądu do Katowic zaproszono filmy, które okazały się artystycznym lub frekwencyjnym sukcesem, a które nigdy nie powstałyby bez wsparcia CRRAV. Nagradzane na międzynarodowych festiwalach, pokazywane m.in. w Cannes czy w Berlinie mogą być doskonałym przykładem na połączenie promocji regionów z realizacją niekonwencjonalnych projektów filmowych. Z imponującego zestawu tytułów wybrano te najbardziej reprezentatywne, ciekawe dla widzów, którzy chcą zobaczyć naprawdę dobre kino. Obok „Motyla i skafandra” (reż. Julian Schnabel) zostanie zaprezentowana m.in. autorska „Flandria” Bruno Dumonta, którego najnowszy film „Poza szatanem” będzie ubiegał się o nagrodę w konkursie głównym, "Wyśnione życie aniołów" (reż. Erick Zonca), “Witajcie" (reż. Philippe Lioret), „Mój kawałek ciasta” (reż. Cédric Klapisch), czy „Jeszcze dalej niż północ” (reż. Danny Boon). Znakomitym zaś pretekstem do prezentacji francuskiego funduszu jest również premiera filmu "Kret" Rafaela Lewandowskiego, który jest efektem współpracy CRRAV i Śląskiego Funduszu Filmowego

Festiwal Producentów Filmowych REGIOFUN odbędzie się w dniach 19-23 października w Katowicach.

Strona festiwalu

GU
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  15.09.2011
Zobacz również
Międzynarodowy Festiwal Filmów Przyrodniczych w Łodzi
Odorowicz: W polskiej animacji coraz lepiej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll