PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Warsztaty w ramach 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 2-9 lipca 2017 roku. Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Warsztaty filmowe po raz 10. w Radomiu

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO od pierwszej edycji stwarzają młodym ludziom możliwość samodzielnej realizacji etiud filmowych. Pod okiem doświadczonych filmowców, przy użyciu profesjonalnego sprzętu i z kompleksowym wsparciem specjalistycznych firm z branży filmowej, uczestnicy warsztatów mają okazję zrealizować własne pomysły na krótkometrażowe filmy oraz zaprezentować efekty swojej pracy na dużym ekranie kina HELIOS, podczas uroczystej gali finałowej. W ubiegłym roku wykładowcami warsztatów byli m.in. reżyserzy: Kuba Czekaj, Marcin Bortkiewicz i Rafael Lewandowski, scenarzysta Cezary Harasimowicz, aktor Antoni Królikowski oraz producent filmowy Derrick Ogrodny.


Reklama społeczna - nowy profil warsztatów

KAMERALNE LATO to jedyny festiwal filmowy w Polsce organizowany we współpracy ze służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu.

W 2016 roku spot zrealizowany w trakcie warsztatów filmowych KAMERALNEGO LATA stał się częścią całorocznej kampanii społecznej Policji pod nazwą „SMART-STOP”, ostrzegającej przed nieodpowiedzialnym korzystaniem z telefonów komórkowych. W ciągu zaledwie kilku tygodni od publikacji w sieci, spot uzyskał prawie 300.000 wyświetleń.

Niesłychanie pozytywny odbiór społeczny kampanii „SMART-STOP” skłonił organizatorów KAMERALNEGO LATA do sprofilowania warsztatów filmowych pod kątem reklamy społecznej. Warsztaty uzyskają dzięki temu nowy wymiar programowy, uczestnicy będą mogli nabyć unikalne kompetencje, a zrealizowane przez nich materiały filmowe zyskają szansę na szeroką dystrybucję.Młodzież z Francji, Węgier i Włoch

Do grona partnerów jubileuszowej, 10. edycji KAMERALNEGO LATA dołączyły zagraniczne organizacje branżowe zajmujące się edukacją filmową. Dzięki tej współpracy, osoby biorące udział w warsztatach będą miały okazję zdobyć filmowe doświadczenia w międzynarodowym gronie filmowych pasjonatów z Francji, Polski, Węgier i Włoch.

W ramach warsztatów 4 międzynarodowe grupy szkoleniowe zrealizują atrakcyjne materiały filmowe oraz wezmą udział w serii profesjonalnych szkoleń z zakresu scenopisarstwa, reżyserii, organizacji produkcji, realizacji obrazu, postprodukcji i dystrybucji.


Rekrutacja otwarta do 7 czerwca!

Warsztaty w ramach 10. Ogólnopolskich Spotkań Filmowych KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 2-9 lipca 2017 roku. Udział w warsztatach jest bezpłatny. W trakcie pobytu uczestnicy mają zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie (śniadania i obiady). W rekrutacji mogą wziąć udział osoby w wieku 16 - 30 lat.

Istotnym warunkiem udziału w warsztatach jest przesłanie pomysłu na scenariusz fabularyzowanego spotu filmowego - reklamy społecznej, który będzie punktem wyjścia do przygotowania finalnych scenariuszy realizowanych filmów.

Formularze zgłoszeniowe, dostępne na stronie www.kameralnelato.pl,  należy dostarczyć drogą pocztową lub osobiście na adres:

Stowarzyszenie FILMFORUM
ul. Mińska 25 - bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)

Formularz zgłoszeniowy należy wysłać także w wersji elektronicznej na adres: biuro@filmforum.pl. Regulamin warsztatów jest dostępny na stronie www.kameralnelato.pl


AK
KAMERALNE LATO
Ostatnia aktualizacja:  15.05.2017
Zobacz również
fot. Ewa Jasińska/Filmforum
Prace nestorów animacji polskiej na wystawie w Łańcucie
Kinokozetka. Bierność gorsza od fanatyzmu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll