PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Zdobywca Złotej Palmy za film "Drzewo życia"Terrence Malick długo skrywał szczegóły związane z jednym z trzech jego najnowszych projektów, zwanym roboczo „The untitled Terrence Malick Project”.

Początkowo obiektem spekulacji i domysłów była obsada, która po ujawnieniu wydawała się bardziej listą życzeń niż listą płac. W obsadzie filmu teksańskiego reżysera zapowiedziane zostały takie gwiazdy jak: Ben Affleck, Olga Kurylenko, Rachel McAdams, Rachel Weisz, Javier Bardem, Barry Pepper czy Michael Sheen.


Terrence Malick, fot. Forum

Enigmatyczny reżyser postanowił uchylić rąbka tajemnicy. Wiadomo, że najnowszy film, który realizuje z uzdolnionym meksykańskim operatorem – Emmanuelem Lubezkim, będzie nosił tytuł „To the Wonder”.

Będzie to historia pisarza, w którego wcieli się Ben Affleck i jego żony - granej przez Olgę Kurylenko imigrantki, którą pisarz poślubia, by zapewnić jej możliwość pobytu w Stanach. Historia wiarołomstwa, do którego dochodzi między małżonkami i kryzysu, w którego zażegnanie angażuje się znajomy kapłan – w tej roli Javier Bardem – nie będzie jednak typowym romansem. Malick szykuje ponoć obraz, który w swojej eksperymentalnej formie zdeklasuje i tak wysoce osobliwe "Drzewo życia". Pikanterii filmowi dodaje fakt, że obraz ze względu na liczne sceny erotyczne i przejawy nagości, został oznaczony przez amerykańską organizację rejtingową symbolem R (Restricted - Think before taking your kids), co znacznie uszczupla widownię.

Być może to właśnie powoduje, że reżyser boryka się z problemami dystrybucyjnymi. Jak dotąd żaden amerykański dystrybutor nie skłania się ku podpisaniu umowy, co zmusza autora "Badlands" do poszukiwania alternatywnych kanałów dystrybucji. Malick planuje wejść w układ z internetową platformą Tugg, zrzeszającą internautów, którzy organizują lokalne pokazy we własnych miastach, niejako na zamówienie.
 


MG
The Playlist
Ostatnia aktualizacja:  18.05.2012
Zobacz również
Straszący cyrk Tima Burtona
Życie Romana Polańskiego w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll