PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  13.04.2016
W ubiegły weekend najchętniej oglądanym filmem w polskich kinach była animacja "Kung Fu Panda 3".
Kwiecień nie jest najlepszym czasem dla branży kinowej. W ubiegłym roku impas ten przerwał film "Szybcy i wściekli 7" Jamesa Wana, którego widownia zbliżyła się do miliona widzów. Frekwencja w kinach symbolicznie się obniżyła, porównując z ubiegłym weekendem. Do kin wybrało się 372 621 widzów.

Na pierwsze miejsce z drugiego awansowała animacja "Kung Fu Panda 3". Produkcja w drugim tygodniu wyświetlania odnotowała niewielki, 10 proc. spadek oglądalności, co przełożyło się na 102 476 sprzedanych biletów. Gorsza pogoda w weekend sprzyjała najbardziej filmom dla młodszych widzów. Po dwóch tygodniach wyświetlania, animację obejrzało już  298 tys. widzów. Dla przykładu,  globalnie produkcja Dreamworks zanotowała wpływy na poziomie 484 mln dolarów...

Bardzo szybko spada oglądalność filmu "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości". Blockbuster odnotował stratę blisko 46 proc. widowni, co jest największym spadkiem odnotowanym w bieżący weekend. Produkcję Zacka Snydera wybrało jeszcze 64 597 widzów, a po 10 dniach wyświetlania film z Henrym Cavillem i Benem Affleckiem ma już łącznie mniejszą oglądalność, niż konkurująca z nim animacja "Kung Fu Panda 3" . W sumie, 291 tys. sprzedanych biletów.


Ben Affleck i Henry Cavill w filmie "Batman v Superman: Świt sprawiedliwości", fot. Warner Bros Entertainment Sp. z.o.o.

Trzecie miejsce w zestawieniu zajęła premiera, "Łowca i Królowa Lodu" Cedrica Nicolasa-Troyana. Film z gwiazdami, takimi jak Chris Hemsworth, Emily Blunt, Jessica Chastain, czy Charlize Theron, przyciągnął w pierwszy weekend 49 794 widzów. Produkcja wystartowała w stosunkowo małej ilości kin -  jedynie na 117 ekranach. Spowodowało to, że średnia widzów okazała się być najwyższa spośród wszystkich filmów zestawienia - 426 widzów na jedną kopię.

Na czwartym miejscu znalazł się fenomen tego roku w kinach, czyli animacja "Zwierzogród". Weteran polskich i światowych kin, wyświetlany już od ośmiu tygodni, przyciągnął jeszcze 23 828 widzów, co oznacza wzrost względem ubiegłego weekendu o około 7 proc. Łączna sprzedaż biletów na tej produkcji to 1,163 mln widzów.


Kadr z filmu "Zwierzogród", fot. Disney.

Poza "Łowcą i Królową lodu" najczęściej oglądaną produkcją okazała się być komedia "Pięćdziesiąt twarzy Blacka"  Michaela Tiddesa. Film ten obejrzało na starcie 23 036 widzów.

Na szóstym miejscu znalazła się komedia "Moje wielkie greckie wesele 2" Kirka Jonesa. Film obejrzało w drugi weekend wyświetlania 16 974 widzów. Po 10 dniach dystrybucji - ponad 57 tys. sprzedanych biletów.
 
Miejsce niżej znalazł się amerykańsko-rosyjski film science-fiction, "Hardcore Henry" (reż. Ilya Naishuller). Film obejrzało w weekend otwarcia 14 332 widzów. Gwiazda filmu, Sharlto Copley, po raz kolejny, po "Dystrykcie 9" i filmem "Chappie" odnalazł się w gatunku science - fiction.

W kinach pojawił się także film "Bóg nie umarł 2" Harolda Cronka. Amerykański dramat obejrzało 13 646 widzów na 114 ekranach. Pierwszą odsłonę z 2011 roku wybrało w sumie blisko 148 tys. widzów.

Czołową dziesiątkę zamyka "Mustang" Deniza Gamze'a Ergüvena. Film nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy Film Nieanglojęzyczny obejrzało 8 147 widzów na 45 kopiach.


Kadr z filmu "Mustang", fot. Gutek Film.

Poza czołową dziesiątką zestawienia znalazło się jeszcze kilka premierowych tytułów. Dramat historyczny "Królowa pustyni" Wernera Herzoga zainteresował 6 818 kinomanów na 60 kopiach. Belgijsko-francuski thriller "Cień" obejrzało 2 817 widzów na 34 ekranach. Film sensacyjny Radosława Markiewicza "Gejsza" zainteresował 2 623 widzów na 50 ekranach. Produkcję z Robinem Williamsem "Bulwar" obejrzało 938 widzów na 22 ekranach. Rosyjski kryminał "Major" zainteresował 638 widzów na 16 kopiach.

Premiery od najbliższego piątku: produkcja Disneya "Księga Dżungli"; dramat science - fiction z Tomem Hiddlestonem "High-Rise"; horror "Po tamtej stronie drzwi"; dramat "Epokowy projekt"; komediodramat "Przybij piątkę".

Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  21.04.2016
Zobacz również
fot. Imperial - Cinepix
Zgłoś film na Kameralne Lato
Znamy polskie filmy 56. KFF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll