PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  24.05.2017
Film Ridleya Scotta notuje wysoki spadek oglądalności.
Produkcja Ridleya Scotta, "Obcy: Przymierze" nieco rozczarowuje rezultatami osiąganymi w kinach. W wywiadach słynny reżyser przyznał, że marzy mu się stworzenie marki na miarę uniwersum Gwiezdnych Wojen. Wyniki finansowe pokazują jednak, że do zamierzonych efektów daleko. Widowisko pojawiło się na rynku amerykańskim, gdzie z trudem wywalczyło w weekend pierwsze miejsce zarabiając 36 mln dolarów. Nie tego oczekiwał Scott. Również w Polsce produkcja z Michaelem Fassbenderem nieco zawodzi. W drugi weekend poszybowała blisko 57 proc. w dół przyciągając kolejnych 44 653 widzów. Po dziesięciu dniach film ma na koncie 212 tys. sprzedanych biletów. Dla porównania, "Prometeusza" w analogicznym czasie zobaczyło ponad 333 tys. miłośników serii.

Niewiele brakowało, a liderem zostałaby produkcja Marvela "Strażnicy Galaktyki vol. 2". Film Jamesa Gunna, po 46 proc. spadku oglądalności zainteresował jeszcze 43 865 kinomanów. Po trzech tygodniach międzygalaktyczne przygody Star Lorda obejrzało już blisko 462 tys. widzów. Bardzo dobry wynik.


Chris Pratt i Kurt Russell w filmie "Strażnicy Galaktyki vol. 2", fot. Disney.

Na trzecim miejscu znalazła się najwyżej notowana nowość. Niemałym zaskoczeniem jest fakt, że jest nim francusko-brytyjska komedia "Jutro będziemy szczęśliwi". Film w reżyserii Hugo Gélina obejrzało w pierwszy weekend wyświetlania 35 809 widzów. Produkcja z Omarem Sy jednak zebrała już sporą widownię na pokazach przedpremierowy. Łączny rezultat to 68 tys. sprzedanych biletów.


Omar Sy w filmie "Jutro będziemy szczęśliwi", fot. Monolith Films.

Czwarte miejsce przypadło thrillerowi Jamesa Ponsoldta. "The Circle. Krąg" z udziałem Emmy Watson i Toma Hanksa zainteresował w weekend otwarcia 27 996 kinomanów.

Na piąte miejsce spadła animacja "Dzieciak rządzi". Film obejrzało już tylko 17 742 widzów, jednak produkcja zapracowała na bardzo dobry wynik. Po pięciu tygodniach dystrybucji na ekranach - ponad 808 tys. widzów.

"Szybcy i wściekli 8" F. Gary Graya co prawda już nie przyciągają znaczącej ilości widzów (w miniony weekend 13 940 widzów), jednak produkcja przekroczyła w końcu barierę miliona widzów. To pierwszy tytuł z serii, któremu udała się ta sztuka. Na dzień dzisiejszy - 1,021 mln osób.


Dwayne Johnson w filmie "Szybcy i wściekli 8", fot. UIP.

W czołowej dziesiątce znalazło się miejsce jeszcze dla dwóch premier. Na dziewiątym miejscu wystartował film religijny "Teraz i w godzinę śmierci" Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka. Film obejrzało 5 617 widzów na 70 ekranach. Gorzej poradził sobie dramat Terrence'a Malicka "Song to Song". Obraz w gwiazdorskiej obsadzie (Ryan Gosling, Rooney Mara, Michael Fassbender, Natalie Portman) obejrzało skromne 5 259 widzów na 82 ekranach.


Ryan Gosling w filmie "Song to Song", fot. Forum Film Poland.

Łączna frekwencja jest dość niska. Po spadku w porównaniu z ubiegłym tygodniem, obniżyła się o kolejne 31 proc. i zatrzymała się 227 547 sprzedanych biletach. Następny weekend powinien przynieść jej poprawę, bowiem do kin wchodzi piąta odsłona "Piratów z Karaibów".

W kinach premierę miał jeszcze niemiecki dramat "24 tygodnie". Produkcję obejrzało, wraz z pokazami przedpremierowymi, 5 807 widzów na 26 kopiach.

Premiery od najbliższego piątku: widowisko Disneya "Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara"; brytyjska komedia "Zwyczajna dziewczyna"; animacja "Smerfy: Poszukiwacze zaginionej wioski"; niemiecki dramat "Dzika"; belgijski dramat "Mój anioł"


Paweł Zwoliński
Informacja własna/ BoxOffice.pl
Ostatnia aktualizacja:  24.05.2017
Zobacz również
fot. Imperial - Cinepix
NCKF w drodze - warsztaty dziennikarstwa filmowego
Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czeka na młodych jurorów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll