PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU

Nowy film Toma Tykwera  to intrygująca historia trojga ludzi, których los splątał ze sobą, odmieniając ich życie.

Simon i Hanna mieszkają  w Berlinie, tworząc trwały związek.  W ciągu 20 lat wspólnego życia przeżywali  romanse, rozstania, powroty.  Po wszystkim co przeszli  wiedzą, że się kochają  i świetnie rozumieją. Wiodą życie wypełnione wspólnym działaniem, jednak mimo to czują pustkę i niepewność. Popadają w marazm. Ich życie ulega całkowitej zmianie, gdy oboje zakochują się w tym samym mężczyźnie – Adamie.

Kadr z filmu "Trzy", fot. Vivarto

Komediodramat Tykwera ukazuje przewrotność ludzkich losów i uczuć. Jest to historia ukazująca przyczyny  i rozwój  dość specyficznego „trójkąta” z uwzględnieniem psychologii bohaterów, będących jego uczestnikami. Nowy film reżysera „Biegnij Lola, biegnij” i „Pachnidła: historia mordercy” utrzymany jest w charakterystycznym dla niego stylu. Pełen niedopowiedzeń, symbolicznych obrazów, chorób, pragnień i zaskakujących zestawień. Rzeczywistość w niektórych momentach wydaje się urojeniem. Zdrada pozostaje bez usprawiedliwienia. To wszystko Tykwer miesza ze sobą, wstrząsa i wylewa na ekran w postaci sekwencji obrazów, dopasowujących się do zmieniających się co chwilę, emocji.

"Symetria. Odchodzenie. Żałowanie. Brak dzieci. A jednak dzieci. Widzimy to wszystko, całe życie, ale tylko jako szkic, projekt. 'Trzy' to najlepszy od lat film Tykwera. Oczywiście istnieje jeszcze lepszy, ale Tykwer go jeszcze nie nakręcił.", napisał o obrazie Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Tak o filmie mówi sam reżyser: 'Trzy' jest próbą – jednocześnie delikatną i drastyczną, ironiczną i poważną – opisania uczuć ludzi, którzy są coraz bliżej śmierci. Sposoby opowiadania tej historii są czasem eliptyczne,
często rozproszone, czasami nawet surowe, każdy motywowany przez jednostkę, której dotyczą. W ten sposób film bada stan pokolenia, które – mniej lub bardziej zawzięcie – walczy o odejście od wzorców, wpojonych w procesie socjalizacji. 

Film otrzymał nagrody na festiwalu 2011 German Film Awards; za najlepszą reżyserię (Tom Tykwer), najlepszy montaż  (Mathilde Bonnefoy), a także za najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową (Sophie Rois).

Kadr z filmy "Trzy", fot. Vivarto

WRÓB, PIEŃ
Portalfilmowy.pl
Ostatnia aktualizacja:  25.05.2012
Zobacz również
Czwarty sezon "Czystej krwi" już na dvd
Zapraszamy do nowego działu: TV
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll