PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Muzyka z "Różyczki 2" autorstwa jednego z najbardziej cenionych polskich kompozytorów Bartosza Chajdeckiego jest już dostępna w serwisach streamingowych.

Album digitalowy składa się 23 utworów Bartosza Chajdeckiego, które zostały nagrane m.in. studiu Radia Kraków z udziałem orkiestry smyczkowej i instrumentów solowych. Na płycie można usłyszeć także wyjątkowe głosy Liliany Pociechy i Anny Witczak-Czerniawskiej. Ścieżka dźwiękowa z filmu "Różyczka 2" obejmuje zarówno muzykę ilustracyjną jak i kompozycje inspirowane klasycznymi formami muzycznymi, takimi jak aria, adagio oraz fuga.


- Wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z filmem podszytym tajemnicą, a przy tym niezwykle szczerym i uczciwym. Wspólnie z reżyserem Janem Kidawą-Błońskim wybraliśmy drogę podążania za obrazem. Nie uciekaliśmy od muzycznych nawiązań do pierwszej części filmu czy żydowskich brzmień, które w nim się pojawiły. Pozwoliliśmy sobie jednak na pewną swobodę w kompozycjach dla rozładowania gęstej atmosfery na ekranie. Bawimy się trochę tą muzyką, jeśli chodzi o stylistykę. Skomponowałem na potrzeby filmu m.in. klasyczną fugę i arię, które rzadko można usłyszeć w kinie. Mam nadzieję, że przypadną także do gustu słuchaczom. Jestem wdzięczny reżyserowi i producentom za stworzenie wspaniałych warunków do pracy przy tym projekcie oraz moim współpracownikom bez których ta ścieżka dźwiękowa nie mogłaby powstać - mówi kompozytor Bartosz Chajdecki.


O FILMIE:


"Różyczka 2" to nieoczywista kontynuacja znakomitej „Różyczki” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, filmu nagrodzonego trzema Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk), a także Orłem za najlepszą rolę męską. Magdalena Boczarska występuje w podwójnej roli: jako matka skrywająca mroczną tajemnicę sprzed lat i córka, która musi się zmierzyć z jej konsekwencjami. „Różyczka 2” to poruszająca opowieść o dramatycznej prawdzie, która zmusza do przewartościowania całego życia i dokonania najtrudniejszego wyboru.


KOMPOZYTOR BARTOSZ CHAJDECKI:


Bartosz Chajdecki to uznany kompozytor muzyki do filmów fabularnych i seriali m.in. "Bogowie", "Mistrz", "Najlepszy", "Chce się żyć", "Jestem mordercą", "Moje córki krowy", "Prosta historia o morderstwie", "Baczyński", "Zwierzęta"/"Tiere", "The Last Witness", "Le temps d'Anna", seriale "Kruk", "Behawiorysta", "Chyłka", "Misja Afganistan", "Wotum nieufności", "Belle Epoque", "Wojenne dziewczyny", "Ziuk. Młody Piłsudski", "Czas honoru”. Nominowany za muzykę do serialu "Czas honoru" do nagrody International Film Music Critics Association - IFMCA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej). Laureat Transatlantyk Oceans Award przyznanej przez kompozytora Jana A.P. Kaczmarka, nagrody specjalnej "Bo wARTo!" w ramach MocArtów, nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku za muzykę do „Kruk. Szepty słychać po zmroku". Zdobywca Grand Prix Komeda za muzykę do filmu "Mistrz" oraz nominowany do nagrody World Soundtrack Public Choice Award za ten film. W 2023 roku w Konkursie Głównym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni zostały pokazane premierowo dwa najnowsze filmy z muzyką Bartosza Chajdeckiego: "Różyczka 2" i "Święto ognia". Niebawem zadebiutuje także drugi sezon norweskiego przeboju "Furia" z jego muzyką.

MR
Ostatnia aktualizacja:  13.12.2023
Zobacz również
"Fuks 2": Gajos i Stuhr w drugiej części kultowej komedii
Animacja „Lil' Ruby” z nagrodą w Chicago
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll