PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  19.05.2019
2-8 czerwca 2019 roku w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się ósma edycja GRAND PRIX KOMEDA. Do Ostrowa Wielkopolskiego przyjedzie ponad 40 gości. Z wieloma publiczność spotka się po projekcjach filmów z ich udziałem.
"Ostrowski festiwal promuje polski film i muzykę filmową. Wszystko dzięki patronatowi Krzysztofa Komedy, który w Ostrowie Wielkopolskim spędził młodość oraz konkursu na najlepszą muzykę w polskim filmie fabularnym" - czytamy w materiałach promocyjnych.  Na festiwalu nagradza się najlepszą muzykę filmową w polskim filmie fabularnych. Obok zwycięzcy Grand Prix Komeda, przyznana zostanie Nagroda Publiczności oraz Nagroda dla Młodego Artysty im. Wojciecha Jerzego Hasa. Poznamy także laureata nagrody za całokształt twórczości, którą w tym roku otrzyma Jan A.P. Kaczmarek.


- Muzyka Krzysztofa Komedy to kwintesencja kina. Trudno byłoby znaleźć  nazwisko innego polskiego kompozytora który wyraziściej zaznaczyłby swoją obecność w historii rodzimego i światowego filmu. Od kilku lat, jako krytyk, słyszałem, że Krzysztof Komeda to także Ostrów Wielkopolski i doskonały festiwal jego imienia. Od ubiegłego roku, już jako dyrektor artystyczny tej imprezy, mam zaszczyt brać odpowiedzialność za programową jakość festiwalu - mówi Łukasz Maciejewski. - Wzmocniliśmy  konkurs i imprezy towarzyszące. Zależało mi na tym, żeby Grand Prix Komeda stało się prawdziwym świętem kompozytorów muzyki filmowej, miejscem spotkań i debat. Stąd w tym roku, poza naszymi stałymi bywalcami – Janem Kantym-Pawluśkiewiczem i Tomaszem Lachem, pojawią się najwybitniejsi autorzy muzycznych filmowych partytur z różnych pokoleń: Mikołaj Trzaska, Antoni Komasa-Łazarkiewicz, Smolik, Bartosz Chajdecki, Jan A.P. Kaczmarek czy Wojciech Mazolewski.  Będą filmy Komedy, spotkania z gwiazdami (Ewa Wiśniewska, Gabriela Muskała, Jacek Braciak, Agata Buzek), znakomite koncerty, wystawy, promocje książek, poważne debaty i bardzo prywatne wspomnienia. Tak jak w filmie, jak w muzyce Komedy. Od wyrafinowania po intymność. I to właśnie jest jazz!

Na festiwalu zobaczymy także pozakonkursowe filmy fabularne, dokumentalne i muzyczne. Większość będziemy oglądali razem z twórcami. Publiczność zobaczy filmy, do których muzykę skomponował Krzysztof Komeda. Inne akcenty związane z patronem festiwalu to wystawa zdjęć m.in. Marka Karewicza, debata z udziałem gości dotycząca spuścizny muzycznej Krzysztofa Komedy czy plenerowa akcja ,,Spacer ostrowskimi śladami Komedy".

W tym roku filmy będą prezentowane w pięciu sekcjach: ,,Konkurs", ,,Panorama", ,,Dokument", ,,Komeda na Komedzie" oraz ,,Kino plenerowe". O nagrodę podczas ósmej edycji walczą autorzy muzyki do siedmiu wybranych filmów: ,,Fuga" – muz. Filip Míšek, reż. Agnieszka Smoczyńska, ,,Kamerdyner" – muz. Antoni Komasa-Łazarkiewicz, reż. Filip Bajon, ,,Kler" – muz. Mikołaj Trzaska, reż. Wojciech Smarzowski, ,,Kobro/Strzemiński. Opowieść fantastyczna" – muz. Marcin Stańczyk, reż. Borys Lankosz, ,,Krew Boga" – muz. Jerzy Rogiewicz, reż. Bartosz Konopka, ,,Nina" – muz. Smolik, reż. Olga Chajdas, ,,Słodki koniec dnia" – muz. Daniel Bloom, reż. Jacek Borcuch.

W programie obok innych atrakcji znalazły się także znakomite imprezy muzyczne - recital Soni Bohosiewicz  ,,10 sekretów Marilyn Monroe" i L.U.C. -  projekt Rebel Babel Film Orchestra.Organizatorem przedsięwzięcia, którego dyrektorem artystycznym jest Łukasz Maciejewski, a szefuje mu Sebastian Górski, jest Ostrowskie Centrum Kultury. Festiwalowe wydarzenia odbywać się będą  salach: OCK, kina Komeda, w Klubie Stara Przepompownia oraz na Rynku.    
      
Szczegółowy plan wydarzeń dostępny jest na: www.grandprixkomeda.pl, www.ockostrow.pl, na profilu Festiwal Filmowy im. Krzysztofa Komedy na Facebooku.


WRÓB
Grand Prix Komeda
Ostatnia aktualizacja:  19.05.2019
Zobacz również
72. MFF Cannes. Polskie filmy na New Horizons' Polish Days
72. MFF Cannes. Premiera filmu z Dawidem Ogrodnikiem i Anną Próchniak
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll