PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Muzyka z filmu "Mistrz" w wykonaniu Bartosza Chajdeckiego znalazła się w gronie najlepszych ścieżek dźwiękowych na Film Fest Ghent. O nagrodę polski kompozytor będzie walczył m.in. z Hansem Zimmerem, Jamesem Newtonem Howardem, Alexandrem Desplatem i Johnnym Greenwoodem.
Bartosz Chajdecki znalazł się na prestiżowej liście pretendentów do nagrody publiczności opracowanej przez IFMCA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Krytyków Muzyki Filmowej). Głosowanie na najlepsze ścieżki dźwiękowe będzie trwało do 22 sierpnia na stronie www.worldsoundtrackawards.com. Zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali World Soundtrack Awards na festiwalu filmowym w Gandawie 22 października.

- To dla mnie ogromny zaszczyt, że mogłem się znaleźć w tak prestiżowym gronie kompozytorów z całego świata.  Jest to duże wyróżnienie również dla wszystkich twórców filmu "Mistrz", który przywrócił pamięć o pięściarzu z obozu koncentracyjnego Auschwitz – podkreśla kompozytor.

Bartosz Chajdecki to autor muzyki do filmów fabularnych, dokumentalnych, seriali telewizyjnych oraz spektakli teatralnych w Polsce i za granicą. W jego dorobku znajdują się m.in.: "Bogowie", "Najlepszy", "Chce się żyć", "Jestem mordercą", "Moje córki krowy", "Prosta historia o morderstwie", "Baczyński", "Tiere", "The Last Witness", " Le temps d'Anna" oraz seriale "Kruk", "Misja Afganistan", "Chyłka", "Behawiorysta", "Wojenne dziewczyny" i "Czas Honoru”, za który w 2010 roku został nominowany do nagrody IFMCA za najlepszą muzykę do serialu telewizyjnego. W 2019 roku podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, kompozytor otrzymał nagrodę za najlepszą Polską Ścieżkę Dźwiękową Roku dla serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku”, w 2021 roku został uhonorowany Grand Prix Komeda za muzykę do filmu "Mistrz".

Nagrody World Soundtrack Awards na Film Fest Ghent są przyznawane najlepszym kompozytorom muzyki filmowej od 2001 roku. W skład akademii wchodzi ponad 300 osób z branży m.in. Elliot Goldenthal, Howard Shore, Danny Elfman i Craig Armstrong.

Bartosz Chojdacki fot. archiwum prywatne
LK
Galapagos Films
Ostatnia aktualizacja:  29.06.2022
Zobacz również
"Gadające głowy" Jana P. Matuszyńskiego bezpłatnie w Ninatece
Julia Szczepańska nagrodzona na MFF Tofifest
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll