PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  5.12.2023
Krótkometrażowy dokument Karoliny Karwan i Tomasza Rattera „Moody” wraca z Wyróżnieniem Specjalnym z festiwalu Tous Courts we francuskim Aix-En-Provence. To już kolejny międzynarodowy laur dla produkcji Studia Munka SFP.
Tous Courts to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych francuskich festiwali poświęconych filmom krótkometrażowych. W ramach 41. edycji imprezy w międzynarodowym konkursie filmów krótkometrażowych rywalizowały 54 filmy reprezentujące 35 krajów. W gronie pięciu tytułów nagrodzonych przez Jury znalazł się „Moody” Karoliny Karwan i Tomasza Rattera, który otrzymał jedno z dwóch festiwalowych Wyróżnień Specjalnych.

Twórcy filmu zabierają nas na niewielką indonezyjską wysepkę, którą zamieszkują starzejąca się matka i jej zafascynowany tańcem dorosły syn. Obserwując ich wzajemne relacje otrzymujemy opowieść o życiu na styku dwóch światów połączonych muzyką i bezmiarem rodzicielskiej miłości.Wyróżnienie w Prowansji to już kolejny międzynarodowy laur dla produkcji Studia Munka SFP. W maju br. „Moody” zdobył Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych Docaviv w Tel Awiwie, co otworzyło mu ścieżkę do ubiegania się o obecność na oscarowej shortliście.  

Film miał swoją światową premierę w międzynarodowym konkursie ubiegłorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Od tego czasu prezentowany był na licznych polskich i międzynarodowych festiwalach otrzymując m.in. Nagrodę dla Najlepszego Dokumentu 26. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „ZOOM-ZBLIŻENIA” w Jeleniej Górze, statuetkę Jańcia Wodnika dla najlepszego dokumentu 28. Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej "Prowincjonalia 2023" we Wrześni, Grand Prix w Konkursie Filmów Krótkometrażowych w kategorii Dokument na 21. Ogólnopolskim Festiwalu Filmowym Opolskie Lamy, Nagrodę dla najlepszego filmu dokumentalnego Bana Film Festiwal w Pleszewie, Grand Prix Offelia 2023 w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny, Nagrodę za najlepsze zdjęcia i Wyróżnienie Jury Studenckiego na Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Amatorskich i Niezależnych OFFeliada 2023 w Gnieźnie.

„Moody” wyprodukowany został w ramach programu Pierwszy Dokument realizowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentami filmu są FDR Studio i Głośno.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.12.2023
Zobacz również
Sprawdź program 24. Festiwalu Filmu Niemego w Krakowie
Premiera filmu "KARTA. Archipelag pamięci"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll