PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Głośny, nagradzany na świecie debiut Damiana Kocura „Chleb i sól” przez najbliższe trzy tygodnie będą mogli oglądać widzowie anglojęzycznej platformy vod Klassiki. Film dostępny jest dla odbiorców z Wielkiej Brytanii i USA do 21 grudnia.
Klassiki to serwis vod prezentujący arthouse'owe kino z Europy Środkowo-Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej. Filmy udostępnianie są w blokach programowych przez okres trzech tygodni. Premierom towarzyszą eseje i rozmowy poświęcone prezentowanym tytułom. A także kampania promocyjna, w związku z którą „Chleb i sól” trafił na łamy brytyjskiego Guardiana, gdzie zrecenzował go jeden z czołowych anglosaskich krytyków Peter Bradshaw.

W jego ocenie „Chleb i sól” to intrygujący i porywający debiut charakteryzujący się chłodną, beznamiętną klarownością i rygorem kompozycyjnym. Film Damiana Kocura wpisuje się w narrację przedstawiającą grę na fortepianie jako wyraz tłumionego emocjonalnego bólu, a nawet przemocy. Czegoś, przed czym należy uciec. I przywołuje na myśl takie dzieła, jak „Pięć łatwych utworów” Boba Rafelsona, „Palce” Jamesa Tobacka, „W rytmie serca” Jacques’a Audiarda i „Pianistkę” Michaela Haneke – pisze Bradshaw, który ostatecznie ocenił produkcję Studia Munka 4/5. Z całą recenzją można się zapoznać tutaj...

Teraz, w dniach 30 listopada – 21 grudnia z filmem Damiana Kocura będzie mogła skonfrontować się publiczność serwisu vod Klassiki dostępnego dla internautów w USA i Wielkiej Brytanii.

Okrzyknięty najgłośniejszym polskim debiutem ostatnich lat „Chleb i sól” miał swoją światową premierę na w konkursie Orrizonti ubiegłorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Otrzymana tam Nagroda Specjalna Jury okazała się początkiem pasma międzynarodowych sukcesów. Dziś film Damiana Kocura ma już na koncie ponad 20 festiwalowych nagród i szereg wyróżnień branżowych, na czele z nagrodami Polskiej Akademii Filmowej i Gildii Reżyserów Polskich.

„Chleb i sól” zrealizowany został w Studio Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut współfinansowanego przez CANAL+ Polska i Polski Instytut Sztuki Filmowej. Koproducenci to Instytucja Filmowa Silesia Film oraz Kivi Sp. z o.o, King House Michał Sadowski i Exa Studio. Film otrzymał także wsparcie Gminy Strzelce Opolskie.

Światowym agentem sprzedaży filmu jest IKH Pictures Promotion.
LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  30.11.2023
Zobacz również
Pokazy dla ambasadorów: Kinga Dębska i jej "Święto ognia"
Zobacz zwiastun superprodukcji „Powstaniec 1863”
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll