PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Krótkometrażowa animacja „MoMo i LuLu” Anity Kwiatkowskiej-Naqvi powalczy o nagrody w konkursie 20. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animateka w Słowenii. Będzie to światowa premiera produkcji Studia Munka SFP.
Organizowana w stolicy Słowenii Ljubljanie Animateka to międzynarodowy festiwal autorskiego kina animowanego w sekcji konkursowej prezentujący krótkometrażowe produkcje z Europy Środkowo-Wschodniej. Celem Animateki jest tworzenie przestrzeni do spotkań profesjonalistów z regionu i świata, a jednocześnie rozbudzanie miłości do sztuki animacji.

Do tegorocznego festiwalowego konkursu organizatorzy zaprosili 28 krótkometrażowych animacji, w tym wyprodukowany w Studiu Munka SFP obraz „MoMo i LuLu” w reżyserii Anity Kwiatkowskiej-Naqvi. To miłosna historia dziejąca się w głębinach oceanu będąca opowieścią o spotkaniu dwóch podwodnych stworzeń - MoMo i LuLu.Reżyserka filmu Anita Kwiatowska-Naqvi jest absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim oraz animacji w Szkole Filmowej w Łodzi. W swoich filmach krótkometrażowych nowatorsko podchodzi do tradycyjnych technik animacji, tworząc hipnotyzujące, poetyckie światy. Jej wcześniejsze filmy zdobyły szereg nagród na międzynarodowych festiwalach filmowych, w tym na prestiżowym festiwalu Annecy.

W Lublijanie film „MoMo i LuLu” powalczy o Grand Prix Jury oraz Nagrodę Publiczności. Światowa premiera filmu odbędzie się we wtorek 28 listopada wieczorem. Laureatów festiwalu Animateka poznamy 2 grudnia.

Film Anity Kwiatowskiej-Naqvi zrealizowany został w Studiu Munka SFP w ramach programu Młoda Animacja współfinansowanego ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Producentem wykonawczym i koproducentem filmu jest LeLe Crossmedia Production.

LK
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  28.11.2023
Zobacz również
Animacja „Smok Diplodok” w kinach jesienią 2024
Znamy członków Rady PISF
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll