PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Pięć krótkometrażowych dokumentów ze Studia Munka SFP znalazło się w programie Festiwalu LET'S DOC – pierwszej w Polsce imprezy dla młodej widowni w całości poświęconej filmom dokumentalnym. Będzie można je oglądać w warszawskich kinach oraz na platformie VOD Warszawa. Studio Munka jest partnerem tego wydarzenia.
Pięć krótkometrażowych dokumentów ze Studia Munka SFP znalazło się w programie Festiwalu LET'S DOC – pierwszej w Polsce imprezy dla młodej widowni w całości poświęconej filmom dokumentalnym. Będzie można je oglądać w warszawskich kinach oraz na platformie VOD Warszawa. Studio Munka jest partnerem tego wydarzenia.

Festiwl LET'S DOC to inicjatywa Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy. W programie znalazły się zarówno polskie, jak i zagraniczne produkcje dla widzów w wieku 10-18 lat oraz warsztaty, prelekcje i spotkania z gośćmi. Przez cały czas trwania festiwalu będzie funkcjonowała specjalna przestrzeń psychoedukacyjna dla młodzieży LET’S TALK. Impreza ma dwie odsłony - w dniach 21-29 października w stołecznych kinach Atlantic i Elektronik, a od 30 października do 10 listopada online na platformie VOD Warszawa.

"We Have One Heart", fot. Studio Munka SFP

Filmy wybrane do programu zostały podzielone na cztery sekcje. Dwie z nich to sekcje konkursowe: Young Docs 10+ oraz Young Docs 14+ , w których zostaną pokazane najlepsze filmy dokumentalne z dwóch ostatnich lat walczące o Nagrodę Ostrowidza. Dwie kolejne sekcje to panoramy: Polskie Podwórko oraz Okno Na Świat, w których będzie można obejrzeć najciekawsze produkcje z ostatnich lat zrealizowane w Polsce oraz za granicą. Projekcje będą dostępne zarówno dla widzów indywidualnych, jak i szkół. Każdej projekcji filmowej w kinie towarzyszyć będzie rozmowa dotycząca aspektów związanych z  tematem filmu i sposobem jego powstania lub spotkanie z twórcami.

W sekcji Polskie Podwórko publiczność będzie mogła zobaczyć pięć dokumentalnych produkcji Studia Munka SFP. Na początek, 21 października w bloku krótkich metraży w kinie Atlantic wyemitowane zostaną „Tańczę dla ciebie” Katarzyny Lesisz i "We Have One Heart" Katarzyny Warzechy. Pierwszy z filmów to historia 12-letniego Wiktora, który uczy się w Szkole Baletowej w Bytomiu. Chłopiec przygotowuje się do promocyjnego występu i marzy, by na widowni pojawił się jego ojciec, który wyemigrował z Polski w celach zarobkowych. Na co dzień chłopca wychowuje babcia, która pomaga mu i w odrabianiu lekcji, i w tęsknym wyczekiwaniu na przyjazd oraz odpowiedź taty... Natomiast "We Have One Heart" jest opowieścią o mężczyźnie, który po śmierci matki odnajduje listy pisane przez jego rodziców – Polkę i żyjącego w Iraku Kurda. Adam zyskuje w ten sposób szansę, aby dowiedzieć się czegoś o swoim ojcu, którego nigdy osobiście nie poznał. Połączenie animacji rysunkowej z materiałami archiwalnymi nadaje ton tej niezwykłej podróży w czasie, pozwalającej odkryć emocje łączące zakochanych z różnych zakątków świata i pewną długo skrywaną rodzinną tajemnicę. Oba tytuły będzie można zobaczyć także na kolejnym seansie w Atlanticu - 27 października.



Na 24 i 26 października organizatorzy festiwalu zaplanowali blok krótkich filmów, w których znalazły się dokumenty "Pięć dni lęku" Bartłomieja Żmudy i „Love 404” Agaty Baumgart. Bohaterowie "Pięciu dni lęku" to przypadkowo wybrani mieszkańcy Warszawy. Reżyser pyta ich o to, czego boją się we współczesnym świecie i zachęca, byśmy spojrzeli im w oczy konfrontując tym samym swoje własne lęki. Bohaterką „Love 404” jest wkraczająca w dorosłość Rena, która mieszka w ciasnym mieszkaniu z mamą. Dla obu kobiet internet jest odskocznią od szarej codzienności. Mieszkają razem, ale każda prowadzi osobne intymne życie za zamkniętymi drzwiami swojego pokoju. Rena chce zostać docenioną artystką. W świecie serwisów społecznościowych, talent shows i YouTube sława i miłość wydają się w zasięgu klawiatury, lecz granica pomiędzy fantazją a rzeczywistością szybko się zaciera...
Ostatni z festiwalowych tytułów to „Wolta” Moniki Koteckiej i Karoliny Poryzały, którą będzie można obejrzeć 28 października w kinie Atlantic. To opowieść o 12-letniej Zuzi, która od kilku trenuje woltyżerkę. Ze względu na wiek i budowę, podnoszona jest przez starsze, silniejsze koleżanki. Jest „górną”, zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Rozpoczyna się kolejny sezon. W trakcie treningów okazuje się, że figury z udziałem Zuzi nie mają już gracji i lekkości. Starsze zawodniczki w końcu przyznają, że Zuzia urosła i nie mają siły podnieść jej do góry. Staje się jasne, że jeśli Zuzia chce zostać w drużynie, będzie musiała znaleźć nową rolę w grupie...

"Love 404", fot. Studio Munka SFP

Wszystkie pięć prezentowanych filmów to produkcje Studia Munka SFP powstałe w ramach programu Pierwszy Dokument finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.  Koproducentem filmu „Tańczę dla Ciebie” jest Media Move. Za produkcję wykonawczą "We Have One Heart" odpowiada Silver Frame. Realizację filmu wsparł Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film. Patronem Honorowym "We Have One Heart" jest Miasto Gdańsk. Koproducentem „Love 404” jest Wytwórnia Filmów. Producentem wykonawczym i koproducentem „Wolty” jest Moth Films. Koproducentami filmu są także O.K.O. FX Studio, Cukry i Kurkot Kollektiv.

Wymienione tytuły w dniach 30 października - 10 listopada będzie można także obejrzeć online na platformie VOD Warszawa. Pełny program Festiwalu LET'S DOC znaleźć można na stronie http://ckf.waw.pl/letsdoc/


WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  25.10.2023
Zobacz również
INTERFILMLAB 7.0 i warsztaty FIELD zakończone. Eksperci pod wrażeniem zaangażowania młodych filmowców
"Chłopi" po tygodniu mają 300 000 widzów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll