PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowany w Studio Munka SFP „Synthol” Piotra Trojana uznany został Najlepszym Filmem w plebiscycie publiczności TVN Fabuła zorganizowanym w związku z Festiwalem Filmowym KINO 2023 – DEBIUT MUNKA. W ręce zwycięzcy trafi okolicznościowa statuetka i czek na 10 tys. złotych.

Działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka obchodzi w tym roku swoje 15-lecie. Z tej okazji we wrześniu stacja TVN Fabuła, partner Studia, zorganizowała na antenie oraz platformie vod.pl Festiwal Filmowy KINO 2023 – DEBIUT MUNKA, podczas którego widzowie mogli zobaczyć 20 wybranych produkcji młodych twórców z programów Trzydzieści Minut, Pierwszy Dokument i Młoda Animacja, a także zagłosować na swój ulubiony film. Zwycięzcą plebiscytu i laureatem Nagrody Publiczności został twórca filmu "Synthol" - aktor, scenarzysta i reżyser Piotr Trojan.

 

"Synthol" to historia skoncentrowanego na własnym ciele trzydziestotrzyletniego Eryka prowadzącego wideoblog z przygotowań do startu w zawodach kulturystycznych. W prowadzeniu kanału wideo pomaga mu Teresa - nadopiekuńcza matka, z którą Eryk jest niezwykle silnie związany. Kiedy poznaje Monę, jego wirtualny świat zderza się z rzeczywistością. To pełna humoru i ciepła opowieść o wchodzeniu w dorosłość, o próbie odcięcia pępowiny po trzydziestce.

 

Emisja zwycięskiego filmu będzie miała miejsce na antenie TVN Fabuła w sobotę 21 października o godz. 22:15.

 

Film jest reżyserskim debiutem Piotra Trojana – uznawanego za jedno z największych aktorskich objawień polskiego kina ostatnich lat. Za role w filmach „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Jana Holoubka oraz „Johnny” Daniela Jaroszka nagrodzony został na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kreacje te przyniosły mu również dwie statuetki Orła – nagród Polskiej Akademii Filmowej. Trojan jest absolwentem Szkoły Wajdy, od kilku lat z sukcesami pracuje jako dramatopisarz i reżyser teatralny. Inspirację do swojego debiutu czerpał z osobistych doświadczeń. "Synthol" to zwycięzca ubiegłorocznego Festiwalu Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym, wyróżniony wcześniej w Konkursie Filmów Krótkometrażowych na 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i zdobywca Nagrody Specjalnej na Ogólnopolskich Spotkaniach Filmowych „Kameralne Lato” w Radomiu.

 

Film powstał w Studiu Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut realizowanego we współpracy z TVN. Warner Bros Discovery i współfinansowanego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Za produkcję wykonawczą filmu odpowiadało Balapolis. Koproducentami filmu są Warmia Resort, ATM System i Black Photon.

 

Uroczyste wręczenie Nagrody Publiczności TVN Fabuła odbędzie się w listopadzie podczas obchodów 15-lecia Studia Munka.

 

 

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.10.2023
Zobacz również
"Chłopi" po tygodniu mają 300 000 widzów
Retrospektywa Janusza Majewskiego. Jazz to druga połowa jego życia
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll