PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Pięć produkcji Studia Munka SFP rywalizować będzie o nagrody w konkursach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA w Białymstoku.
ŻUBROFFKA to  przegląd najnowszego dorobku twórców filmów krótkometrażowych z całego świata. Na tegoroczną edycję imprezy wpłynęło 4,5 tys. zgłoszeń, spośród których wybrano 122 tytuły, które zostaną pokazane w festiwalowych konkursach i ocenione przez jurorów oraz publiczność. W tym gronie znalazło się pięć produkcji Studia Munka SFP.  

W sekcji Dokument.pl zaprezentowane zostaną nagradzane w Polsce i na świecie „Lata świetlne” Moniki Proby. To poruszający portret Witalija – absolwenta prawosławnego seminarium duchownego w Warszawie, który nie czuje się jeszcze gotowy, by dźwignąć brzemię powołania. Wciąż mieszka z przyjacielem z seminarium, odwlekając decyzję o objęciu parafii na rodzinnej białoruskiej wsi. Producentem wykonawczym filmu jest SQUARE Film Studio.

Kolejnym z konkursowych dokumentów jest "Moody" Karoliny Karwan i Tomasza Rattera. To historia osadzona na małej wysepce gdzieś w Indonezji, na której, zależni od kaprysów natury, żyją samotnie matka i jej dorosły syn, który w tanecznym transie rozmawia z duchami. Obserwująca go kamera zabiera widzów w mistyczną podróż, w której muzyka i taniec stają się sposobem komunikacji z tym, co niewidzialne, przynoszą akceptację i porozumienie. Dokument powstał w koprodukcji z FDR Studio i Głośno.

Trzeci tytuł to "Opowiedz mi o mnie" Macieja Millera. Reżyser towarzyszy Magdzie, która, porzucona po urodzeniu w szpitalu, po latach próbuje nawiązać relację z biologiczną matką. Za produkcję wykonawczą odpowiadała Maj Film Produkcja Filmowa. Realizację filmu wsparły Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy oraz Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.

Ostatnim z prezentowanych dokumentów jest "Tempo Home" Kamila Bembnisty. To historia Leili, Amira i Baqira - trójki z ponad tysiąca mieszkańców tymczasowego obozu dla uchodźców zbudowanego z kontenerów na terenie dawnego lotniska Berlin-Tempelhof. "Tempo Home" zrealizowane zostało przez No Drama Production (producent wykonawczy) we współpracy koprodukcyjnej z Coloroffon i Halo Productions.

Wszystkie cztery filmy powstały w Studio Munka SFP w ramach programu Pierwszy Dokument finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.

Natomiast w gronie filmów zakwalifikowanych do konkursu Fabuła.pl widzowie będą mogli zobaczyć "Synthol" - reżyserski debiut nagradzanego aktora Piotra Trojana, który przed kamerą wciela się w trzydziestotrzyletniego Eryka prowadzącego wideoblog z przygotowań do startu w zawodach kulturystycznych.

"Synthol" zrealizowany został w ramach programu Trzydzieści Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu PISF. Za produkcję wykonawczą filmu "Synthol" odpowiadała Małgorzata Wala z ramienia Balapolis. Koproducentami filmu byli stały partner programu Trzydzieści Minut – Telewizja TVN oraz Balapolis, Warmia Resort, ATM System i Black Photon.

Krótkie metraże w trzech konkursach polskich i dwóch międzynarodowych oceni Jury, w którym zasiedli animatorka Nadja Andrasev z Węgier, polski reżyser i scenarzysta Michał Marczak oraz egipski reżyser, producent i scenarzysta Sameh Alaa. Jurorzy wybiorą laureata Grand Prix festiwalu ŻUBROFFKA oraz przyznają nagrody i wyróżnia za najlepszą Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę.

Zwycięzców festiwalu ŻUBROFFKA w niedzielny wieczór 11 grudnia 2022 r.
LK
SFP
Ostatnia aktualizacja:  7.12.2022
Zobacz również
Polski film o Konkursie Chopinowskim w programie Sundance
Pierwszy zwiastun nowej "Akademii Pana Kleksa"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll