PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Niemal dwa lata temu ogłoszono, że pierwszy tom bestsellerowej trylogii Jakuba Szamałka w końcu zostanie zekranizowany. Dziś już wiadomo, że „Ukryta sieć”, czyli polska odpowiedź na kultowe „Millenium” Stiega Larssona, trafi do kin w marcu 2023 roku.

Julitę Wójcicką, młodą i ambitną dziennikarkę zagrała Magdalena Koleśnik, film wyreżyserował Piotr Adamski, a jednym z autorów scenariusza do tego trzymającego w napięciu thrillera jest właśnie Szamałek.


 

„Ukryta sieć” opowiada historię o krzywdzie, zemście, technologii i o tym, że prywatność w sieci nie istnieje. – Jestem szczęśliwy, że moja książka zainteresowała filmowców. Miałem okazję nie tylko uczestniczyć w pracach nad scenariuszem, ale również pojawiałem się na planie zdjęciowym „Ukrytej sieci”. To było dla mnie ogromne przeżycie zobaczyć od kuchni, jak w praktyce wygląda przekład książki na język filmu. Mam nadzieję, że to nie jest ostatnia produkcja, którą współtworzyłem – powiedział w rozmowie Monolith Films Jakub Szamałek.

 

Reżyser pamiętał o roli technologii

 

Autor książkowej trylogii i scenariusza do „Ukrytej sieci” był zachwycony współpracą z reżyserem Piotrem Adamskim. – Podszedł on do zadania bardzo poważnie i włożył w pracę nad filmem mnóstwo energii i własnych pomysłów. Dzięki niemu efekty przerosły moje oczekiwania. Zadbał też o to, by technologia w filmie, tak jak w książce, była właściwie wyeksponowana, odgrywała znaczącą rolę i by miała oparcie w rzeczywistości. Te założenia udało się zrealizować, choć nie było to takie proste – zauważył autor „Ukrytej sieci”.

 

Przy okazji Szamałek ujawnił w trakcie rozmowy, że nie miał żadnych oczekiwań obsadowych. – Pisząc, nie zastanawiałem się, kto powinien w filmie zagrać poszczególnych bohaterów. Muszę jednak przyznać, że gdy po raz pierwszy zobaczyłem w akcji Magdę Koleśnik, która wcieliła się w Julitę Wójcicką, to byłem pod ogromnym wrażeniem. Idealnie wpisała się w tę rolę. Pozostali aktorzy też zostali świetnie dobrani. Dodatkowo zachwyciło mnie, że tak wybitne osobistości aktorskie, jak np. Andrzej Seweryn, wzięli udział w tym projekcie. To jest dla mnie coś absolutnie wyjątkowego – dodał.

 

Jaką historię opowiada „Ukryta sieć”?

 

Młoda dziennikarka Julita Wójcicka prowadzi śledztwo w sprawie tajemniczej śmierci telewizyjnego celebryty. Uważa, że to co służby kwalifikują jako nieszczęśliwy wypadek, w rzeczywistości było precyzyjnie zaplanowaną zbrodnią. Każdy krok, który zbliża Julitę do odkrycia prawdy, ściąga na nią śmiertelne niebezpieczeństwo. Ktoś ją obserwuje, zna jej najbardziej wstydliwe tajemnice, wyprzedza jej każdy ruch. Aby nie stać się kolejną ofiarą Julita musi wniknąć w ukrytą sieć cyber powiązań i odkryć tajemnice, których być może wolałaby nie poznać.

 

„Ukryta sieć” w kinach w od 10 marca 2023 roku.
MR
Monolith Films
Ostatnia aktualizacja:  23.01.2023
Zobacz również
Polska koprodukcja „Disco Boy” w Konkursie Głównym 73. Berlinale
Nowa komedia twórców "Planety Singli" wkrótce w kinach
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll