PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
23 września na ekranach kin zadebiutuje film „Johnny” w reżyserii Daniela Jaroszka. Oparta na prawdziwej historii opowieść o przyjaźni ks. Jana Kaczkowskiego i Patryka Galewskiego – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu. „Johnny” we wrześniu będzie walczył o Złote Lwy podczas 47. FPFF w Gdyni.
„Johnny” to oparta na prawdziwych wydarzeniach historia ks. Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik), opowiedziana z punktu widzenia jego podopiecznego Patryka Galewskiego (Piotr Trojan) – chłopaka, który nie miał łatwego startu w życiu.

ZOBACZ ZWIASTUN

Patryk włamuje się do domku w małym mieście. Wyrok sądu nakazuje mu prace społeczne w puckim hospicjum, gdzie poznaje niezwykłego ks. Jana Kaczkowskiego. Duchowny angażuje młodych chłopaków z zawodówki, na pozór twardych buntowników, w pomoc śmiertelnie chorym. W swojej pracy skupia się na bliskości, czułości i walce o relacje z drugim człowiekiem. Uczy empatii. A czyni to z hurtową ilością humoru, czym zyskuje ogromną popularność. Niedługo później Jan sam staje się pacjentem swojego hospicjum. Patryk zostaje postawiony w sytuacji, która zmieni całe jego życie.   

W rolę księdza Jana Kaczkowskiego wciela się Dawid Ogrodnik, natomiast Patryka zagra wielokrotnie nagradzany za występ w filmie „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” Piotr Trojan. Na ekranie zobaczymy również m.in. Marię Pakulnis, Annę Dymną, Joachima Lamżę i Witolda Dębickiego.

Autorem scenariusza jest Maciej Kraszewski, za reżyserię odpowiada Daniel Jaroszek, który do tej pory realizował projekty w branży reklamowej. „Johnny” będzie jego debiutem fabularnym. Zdjęcia stworzył Michał Dąbal. Za scenografię odpowiada Karolina Rączka, za kostiumy - Zofia Komasa, za charakteryzację Liliana Gałązka, za montaż -  Maciej Kozłowski PSM, za dźwięk - Sebastian Brański, Wojciech Mielimąka, Marcin Kasiński. Reżyserem obsady jest Konrad Bugaj.

Film wyprodukował Robert Kijak (NEXT FILM). Koproducentami  są TVN SA, Grupa Moderator Studio Filmowe, Warmia Resport Spółka, OpenMedia Rafał Różański, Visual Work Rebel Media, Pressprom Sebastian Kwiatkowski, PUR PUR - Dawid Podsiadlo Maciej Woć, Abstraction Plan, Deamsound, Cineline, Kraszewski Film – Maciej Kraszewski oraz firma Dobra Robota.

Pod koniec września na rynku pojawi się winyl ze ścieżką dźwiękową z filmu „Johnny’”. Autorem muzyki komponowanej jest Michał Kush, wielokrotnie nagradzany Fryderykami, multiplatynowy producent i kompozytor, twórca wszystkich dotychczasowych płyt Darii Zawiałow.
LK
Next Film
Ostatnia aktualizacja:  17.08.2022
Zobacz również
Film Spring Open 2022: konkurs na scenariusz teledysku
„Berło z brązu – symbol zmiany cywilizacyjnej”: podróż po Polsce sprzed 4000 lat
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll