PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krótkometrażowy „Synthol” w reżyserii Piotra Trojana zdobył I Nagrodę Międzynarodowego Konkursu Filmów Krótkometrażowych BNP Paribas Dwa Brzegi. W produkcji Studia Munka SFP Jurorzy dostrzegli „kuferek z filmowymi skarbami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie”.
W oceniającym 20 konkursowych krótkometrażowych produkcji z Polski i świata Jury zasiedli: reżyserka Lidia Duda, krytyk filmowy Michał Walkiewicz i aktorka Julia Wyszyńska. To właśnie oni zdecydowali, że I Nagroda wraz z czekiem na 5 tysięcy złotych powędrowała w ręce Piotra Trojana za „małe kino wielkich paradoksów: ironiczne i empatyczne, bezpretensjonalne i pełne kulturowych kontekstów, efektowne w formie i kameralne w nastroju; słowem — za kuferek z filmowymi skarbami, w którym każdy znajdzie coś dla siebie”.

Wyprodukowany w Studio Munka SFP w ramach programu Trzydzieści Minut „Synthol” to reżyserski debiut nagradzanego aktora Piotra Trojana, który w filmie wg własnego scenariusza wcielił się w trzydziestotrzyletniego Eryka prowadzącego wideoblog z przygotowań do startu w zawodach kulturystycznych. W realizacji materiałów wideo pomaga mu nadopiekuńcza matka (Iwona Bielska), z którą Eryk jest niezwykle silnie związany. Wszystko zmienia się jednak, kiedy w życiu chłopaka pojawia się inna kobieta...

ZOBACZ JAK POWSTAWAŁ "SYNTHOL"
  
Nagroda na Dwóch Brzegach to już kolejny laur dla produkcji Studia Munka SFP. Podczas ubiegłorocznego 46. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych Piotr Trojan otrzymał Wyróżnienie Specjalne w Konkursie Filmów Krótkometrażowych. W lipcu br. „Synthol” uhonorowany został Nagrodą Specjalną Im. Krystiana Dulewicza za najlepsze zdjęcia autorstwa Beaty Rakoczy na Festiwalu Kameralne Lato w Radomiu.

Producentami filmu „Synthol” są Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Producentem wykonawczym jest Małgorzata Wala z ramienia Balapolis. Koproducentami filmu są Balapolis, TVN Film, Warmia Resort, ATM System i Black Photon. „Synthol” zrealizowany został w ramach programu Trzydzieści Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Stałym partnerem programu jest Telewizja TVN.
LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2022
Zobacz również
Łukasz Kośmicki za kamerą ekranizacji powieści Malcolma XD
Ostatni klaps na planie filmu „Kos” w reżyserii Pawła Maślony
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll