PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  9.10.2023
Ponad 200 przedstawicieli przemysłu animacji – twórców, producentów czy dystrybutorów – z Norwegii, Meksyku, Japonii czy Nigerii. Dyskusje o branżowych wyzwaniach: równouprawnieniu, ekologicznych sposobach produkcji lalek czy systemach edukacji. A przede wszystkim projekty walczące o nagrody, które zbliżają twórców do realizacji wzruszających, zabawnych, często zaangażowanych społecznie animacji.
Ceremonia wręczenia nagród to jeden z ostatnich punktów programu tegorocznej edycji ANIMARKT Stop Motion Forum.

– W tym roku w sekcji konkursowej forum znalazły się projekty zaangażowane społecznie, poruszające kwestie trudów macierzyństwa, wojennej traumy czy relacji społecznych. Nie zabrakło też wspaniałych historii o przyjaźni i poszukiwaniu przygód. Podczas pitchingów mieliśmy okazję poznać prawdziwie wzruszające historie będące inspiracją dla filmów – opowiada Agnieszka Kowalewska-Skowron, dyrektorka ANIMARKT Stop Motion Forum i podkreśla, że tegoroczne konkursowe projekty charakteryzują się zróżnicowanymi technikami i materiałami.

W tym roku po raz drugi zgłoszenia do ANIMARKT Pitching przyjęły dwa formaty: krótkie projekty w developmencie oraz projekty filmów fabularnych lub seriali czy odcinków specjalnych.

fot. Animarkt

10 projektów krótkometrażowych walczyło o 40 000 zł i 20 000 zł w postaci rzeczowego wkładu koprodukcyjnego ufundowanego przez Centrum Technologii Audiowizualnych we Wrocławiu, akredytację branżową na targi MIFA 2024 w Annecy, rezydencję w argentyńskiej Cordobie ufundowane przez APA Lab, konsultacje branżowe od Animond czy oprogramowanie Dragonframe 5. CEE Animation Forum gwarantuje udział w pitchingu w kategorii pozakonkursowej. Radiator IP Sales Distribution wybranemu projektowi zapewni doradztwo w zakresie międzynarodowej dystrybucji. Festiwal Animator zapewni akredytację dla reżysera i producenta. A dzięki finansowaniu z Funduszu Wyszehradzkiego jeden z projektów otrzyma 3 000 euro do wykorzystania w studiach w państwach grupy wyszehradzkiej.

Z kolei najlepsze projekty filmów pełnometrażowych i seriali, które po raz drugi stanęły do rywalizacji podczas ANIMARKT Stop Motion Forum, mogły liczyć na kwalifikację do Young Industry Horizons 2024, akredytację branżową do MIFA 2024 w Annecy czy publikację w katalogu inwestorskim Animond. Do tego oprogramowanie Dragonframe 5, postprodukcja zapewniona przez ORKA Studio, nagrodę ufundowaną przez Festiwal Animator oraz udział w pitchingu w kategorii pozakonkursowej od CEE Animation.

– Nagrody przybliżają twórców do realizacji ich pomysłów. Wybór tegorocznych laureatów nie należał do najłatwiejszych, nie tylko dlatego, że poziom pitchingowych projektów walczących o nagrody był niezwykle wysoki, ale także ze względu na społecznie zaangażowaną tematykę projektów. Z radością będziemy śledzić dalsze losy tegorocznych laureatów – mówi Agnieszka Kowalewska-Skowron.

fot. Animarkt

Lista nagrodzonych projektów krótkometrażowych:
●    40 000 PLN – w postaci wkładu rzeczowego jako koprodukcja sponsorowana przez Centrum Technologii Audiowizualnych – UKA UKA
●    20 000 PLN – w postaci wkładu rzeczowego jako koprodukcja sponsorowana przez Centrum Technologii Audiowizualnych – OVER AND OUT
●    Akredytacja branżowa na MIFA 2024 w Annecy – Endless Hole
●    Nagroda APA Lab – OVER AND OUT
●    Nagroda Animond – Ovary-Acting
●    Oprogramowanie Dragonframe 5 – Winter in March
●    Nagroda Wyszehradzka – OVER AND OUT
●    Nagroda CEE Animation Forum – A whale a submarine and the sound in between
●    Nagroda dystrybucyjna Radiator IP Sales – JOY
●    Nagroda Festiwalu Animator – Winter in March
Lista nagrodzonych projektów pełnometrażowych i seriali:
●    Nagroda Kids Kino Indsutry – Welcome to Vegetown
●    Akredytacja branżowa do MIFA 2024 w Annecy –The Vanderberg Sisters
●    Nagroda Animond – A year of birds
●    Oprogramowanie Dragonframe 5 – A year of birds
●    Nagroda ORKA Studio – Bea and the isle of spells
●    Nagroda Festiwalu Animator – A year of birds

Organizowany po raz ósmy ANIMARKT Stop Motion Forum jest jedynym branżowym wydarzeniem na świecie, które integruje środowisko filmu poklatkowego. To właśnie na forum nawiązują się biznesowe relacje, międzynarodowe kooperacje, a młodzi twórcy mają niecodzienną okazję zaprezentowania własnych projektów przed swoimi mistrzami. To tu swój początek mają filmy doceniane przez krytyków i publiczność.

ANIMARKT Stop Motion Forum jest współfinansowane ze środków Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Partnerem wydarzenia jest Creative Europe Desk Polska. Głównymi partnerami ANIMARKT Stop Motion Forum 2023 są EC1 Łódź – Miasto Kultury, Łódź Film Commission, Direccion General de Promocion de Exportaciones Chile, Instituto do Cinema e do Audiovisual I.P. / ICA, Centrum Rozwoju Przemysłów Kreatywnych oraz LOOM Hotel.
Wydarzenie jest organizowane przez MOMAKIN, firmę łączącą świat twórców filmów animowanych z międzynarodowym rynkiem produkcji, dystrybucji i promocji, która specjalizuje się w projektach stop motion. Wspiera projekty animacyjne na każdym etapie ich rozwoju: od planowania i finansowania przez produkcję, aż po dystrybucję. Zajmuje się edukacją i profesjonalizacją branży filmowej.


WRÓB
Momakin
Ostatnia aktualizacja:  8.10.2023
Zobacz również
8. Ukraina! Festiwal Filmowy. Znamy program!
Silna reprezentacja polskiego filmu dokumentalnego na 66. DOK Leipzig
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll