PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Skradająca serca animacja o odwadze i z pozoru niemożliwej przyjaźni między małą, rezolutną myszką Czmyszką oraz wrażliwym lisem Rudkiem wejdzie do polskich kin 29 kwietnia.
Animacja lalkowa „Nawet myszy idą do nieba” została zrealizowana na podstawie uwielbianej przez młodych czytelników książki Ivy Procházkovej. Czeska opowieść ukaże się w Polsce już w kwietniu tego roku nakładem wydawnictwa Afera. To czuła, prawdziwa, mądra opowieść o niełatwych relacjach, poszukiwaniu w życiu tego, co najważniejsze, oraz gubieniu się i odnajdywaniu.

W produkcji brali udział polscy twórcy. Lalki wykorzystane w filmie wykonali artyści z Łodzi, a za koordynację tego przedsięwzięcia odpowiedzialny był polski Momakin. Czwórka animatorów: Katarzyna Okoniewska, Piotr Ficner, Stanisław Szostak i Ilenia Cotardo pracowali na planie w czeskim studiu Barrandov. W Polsce powstała też prawie połowa lalek użyta w animacji. Muzykę skomponował Krzysztof A. Janczak, jeden z najzdolniejszych kompozytorów młodego pokolenia, współpracujący z reżyserami i muzykami na całym świecie.


Polskim koproducentem filmu jest Studio Animoon, które w swoim portfolio ma takie produkcje jak: „Przytul mnie”, „Magiczna zima Muminków” czy „ACID RAIN”.

Potwierdzeniem wartości filmu oraz jego kunsztu jest uzasadnienie wyróżnienia przyznanego przez jury Stowarzyszenia Kin Studyjnych na 8. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Kino Dzieci: "za uniwersalne podjęcie tematu śmierci i trudnych emocji towarzyszących utracie oraz za plastyczność i wspaniałe nawiązanie do klasycznej formy animacji".

Reżyserami lalkowej animacji są Denisa Grimmova oraz Jan Bubeniček. Dystrybutorem tytułu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

LK
MOMAKIN
Ostatnia aktualizacja:  21.03.2022
Zobacz również
Nabór na warsztaty filmowe "Masterclass - Szkoła Filmowania"
Trwa nabór na CEDOC MARKET
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll