PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Wyprodukowane w Studio Munka SFP debiutanckie obrazy „Chleb i sól” Damiana Kocura oraz „Braty” Marcina Filipowicza w lipcu będą mieć swoje premiery na antenie CANAL+ Premium. Równocześnie oba filmy trafią do biblioteki VoD serwisu CANAL+ online.
Wyróżniony w ubiegłym roku Nagrodą Specjalną Jury w konkursie Orrizonti 79. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji „Chleb i sól” Damiana Kocura to jeden z najgłośniejszych i najczęściej nagradzanych polskich tytułów ostatnich lat. Zrealizowany z udziałem naturszczyków, surowy w formie film dotyka aktualnych tematów dorastania, budowania relacji i wykluczenia. - To obraz przenikliwy i niezwykle poruszający, to ślad talentu, jakie rzadko spotykamy dziś na polskich ekranach – pisał Bartosz Staszczyszyn w recenzji na Culture.pl w momencie styczniowej premiery kinowej filmu. W połowie kwietnia „Chleb i sól” trafił do płatnej wideoteki PREMIERY CANAL+ . Teraz – już 4 lipca o godz. 21.00 – zaprezentowany zostanie na antenie CANAL+ Premium, a od 5 lipca będzie dostępny bez dodatkowych opłat dla wszystkich abonentów w serwisie CANAL+ Online.

Dwa tygodnie później – 18 lipca o godz. 21.00 – będzie mieć miejsce telewizyjna premiera „Bratów”. Utrzymany w czarno-białej estetyce obraz Marcina Filipowicza to film z gatunku „coming of age” - osadzona na blokowisku, w środowisku miłośników deskorolki, historia siedemnastolatka, który musi zmierzyć się wyzwaniami dorosłości. Krytyka doceniła pełne ekspresji role obiecujących młodych aktorów – Huberta Miłkowskiego („Norwegian Dream”, „Hiacynt”), Sebastiana Deli („W lesie dziś nie zaśnie nikt", seriale „Wilk” i „#BringBackAlice”) oraz Marty Stalmierskiej („Johnny”, „Wyrwa”, „Apokawixa”), a także wpadającą w ucho, hip-hopową ścieżkę dźwiękową filmu. Obraz Marcina Filipowicza to ubiegłoroczny zwycięzca Grand Prix Festiwalu Opolskie Lamy i laureat Nagrody Stowarzyszenia Kin Studyjnych na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych "Młodzi i Film". Podobnie, jak „Chleb i sól”, również „Braty” dzień po antenowej premierze znajdą się w zasobach wideoteki serwisu CANAL+ Online.

„Chleb i sól” oraz „Braty” powstały w Studiu Munka SFP w ramach programu Sześćdziesiąt Minut realizowanego we współpracy z CANAL+ Polska i przy wsparciu Polskiego Instytut Sztuki Filmowej. „Chleb i sól” nakręcono w koprodukcji z Instytucją Filmową Silesia Film oraz firmami Kivi Sp. z o.o, Exa Studio i King House Michał Sadowski. Dodatkowo film otrzymał także wsparcie Gminy Strzelce Opolskie. Koproducentami „Bratów” są natomiast Mazowiecki Instytut Kultury oraz ATV Group Agencja Aktorska Sceneria.

LK
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  3.07.2023
Zobacz również
"Imago" Olgi Chajdas w konkursie Nowych Horyzontów
Jak sztuką zmieniać świat? Kino dokumentalne na 17. BNP Paribas Dwa Brzegi
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll