PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Debiutancki obraz Piotra Złotorowicza „Wiarołom” otrzymał Nagrodę dla najlepszego filmu na Byron Bay International Film Festival w Australii. Produkcja Studia Munka SFP rywalizowała o uznanie jury z głośnymi, nagradzanymi tytułami m.in. „W trójkącie” Rubena Östlunda i „Podejrzaną” Park Chan-wooka.

Organizowany w popularnym kurorcie nad zatoką Byron międzynarodowy festiwal to impreza prezentująca filmy, których twórcy kładą nacisk na kwestie społeczne i środowiskowe, prawa człowieka, relacje z naturą, różnorodność i wielokulturowość, kreatywność, samoświadomość i pozytywny styl życia.

 

W tym roku o tytuł najlepszej zagranicznej produkcji rywalizowało pięć obrazów. Obok „Wiarołoma” były to nagrodzona Złotą Palmą w Cannes szwedzka czarna komedia „W trójkącie” Rubena Östlunda, uhonorowany w Cannes nagrodą dla reżysera koreański thriller „Podejrzana” Park Chan-wooka, a także kanadyjski obraz „Huk silników” w reżyserii Philippe'a Grégoire'a i norweski „Everybody Hates Johan” Hallvara Witzø.

 

O zwycięstwie „Wiarołoma” zdecydowało Jury pod przewodnictwem Paula Wiegarda - czołowego australijskiego dystrybutora kina arthouse'owego.

 

Australijska nagroda to już kolejny laur dla produkcji Studia Munka SFP. Światowa premiera „Wiarołoma” miała miejsce w styczniu na 20. Dhaka International Film Festival w Bangladeszu. W czerwcu film otrzymał Wyróżnienie Honorowe Jury na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w New Jersey. Obraz Piotra Złotorowicza prezentowany był również w konkursach festiwali Off Camera w Krakowie oraz Młodzi i Film w Koszalinie.

 

"Wiarołom" to debiut zrealizowany w ramach programu Sześćdziesiąt Minut finansowanego ze środków Stowarzyszenia Filmowców Polskich przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Za produkcję z ramienia Studia Munka odpowiadali Ewa Jastrzębska i Jerzy Kapuściński. Koproducentem filmu i stałym partnerem programu Sześćdziesiąt Minut jest CANAL+ Polska. Partnerami produkcji „Wiarołoma” były firmy Coloroffon i Panavision. Film otrzymał wsparcie finansowe z Zachodniopomorskiego Funduszu Filmowego Pomerania Film.

MR
Studio Munka-SFP
Ostatnia aktualizacja:  2.11.2022
Zobacz również
Filmy Studia Munka SFP nominowane do nagród im. Jana Machulskiego
„Pokolenie Ikea” – Bartosz Gelner i Michalina Olszańska w rolach głównych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll