PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.08.2021
Na ekrany kin weszła ekranizacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego, pt. „Czarny Młyn”. To doskonałe kino rozrywkowe, które ma mądry przekaz. Podobnie jak „Cudowny chłopak”, którego w Polsce obejrzało ponad milion widzów, „Czarny Młyn” doskonali w dzieciach umiejętność empatii, ucząc akceptacji odmienności.
„Uwielbiam produkcje, które tak naprawdę rozpoczynają się po seansie, kiedy rozmawiamy z dziećmi. Uczymy ich wtedy najważniejszych wartości – tolerancji, miłości i wspólnoty. Ten film będzie znakomitym powodem ku temu, by taką rozmowę rozpocząć” – tak o filmie wypowiada się dziennikarz Jerzy Mielewski. Film spodobał się również Oliwii Bieniuk, która zachęcająco przekonuje, że film jest „przede wszystkim uroczy i familijny. Namawiam wszystkich do obejrzenia!”. Nie tylko oni doceniają nowy obraz Mariusza Paleja. „Czarny Młyn” oswaja trudne emocje i sprawia, że na twarzach młodych widzów pojawi się uśmiech, od którego nie ma piękniejszego widoku. „Ten film jest cudowny, ciepły, mądry. Niesie ze sobą ważny przekaz” – dodaje aktorka Karolina Chapko. „Film mnie bardzo zaskoczył, dawno w Polsce nie widziałam podobnej produkcji. To jest film dla każdego – dla dzieci, rodziców, młodzieży” – mówi aktorka Agnieszka Kawiorska. „Warto się na niego wybrać całą rodziną” – puentuje dziennikarka Paulina Sykut – Jeżyna. Historia Iwa, jego niepełnosprawnej siostry Meli i ich przyjaciół poruszyła również widzów wielu filmowych festiwali i została doceniona przez selekcjonerów między innymi takich imprez jak: 38. Międzynarodowy Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, a także Schlingel International Festival czy Moscow International Children's Film Festival.


"Czarny młyn", fot. materiały prasowe

Na ekranie zobaczymy obok wspaniałych aktorów młodzieżowych – Mateusza Winka („Listy do M.”), Iwa i Borysa Wicińskich, Polę Galicę-Galoch, Michała Lupę oraz Oliwię Ogorzelską – m.in. Marcina Dorocińskiego, Janusza Chabiora i Magdalenę Nieć. Film wyprodukował dom produkcyjny TFP, który stoi za sukcesem „Za niebieskimi drzwiami”. Dzięki kontekstowi akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą, kampanię wsparła Fundacja Polsat.

MR
Mówi Serwis
Ostatnia aktualizacja:  8.09.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
"Teściowie": co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy
Bartosz Chajdecki z Grand Prix Komeda!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll