Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Na ekrany kin weszła ekranizacja bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego, pt. „Czarny Młyn”. To doskonałe kino rozrywkowe, które ma mądry przekaz. Podobnie jak „Cudowny chłopak”, którego w Polsce obejrzało ponad milion widzów, „Czarny Młyn” doskonali w dzieciach umiejętność empatii, ucząc akceptacji odmienności.
„Uwielbiam produkcje, które tak naprawdę rozpoczynają się po seansie, kiedy rozmawiamy z dziećmi. Uczymy ich wtedy najważniejszych wartości – tolerancji, miłości i wspólnoty. Ten film będzie znakomitym powodem ku temu, by taką rozmowę rozpocząć” – tak o filmie wypowiada się dziennikarz Jerzy Mielewski. Film spodobał się również Oliwii Bieniuk, która zachęcająco przekonuje, że film jest „przede wszystkim uroczy i familijny. Namawiam wszystkich do obejrzenia!”. Nie tylko oni doceniają nowy obraz Mariusza Paleja. „Czarny Młyn” oswaja trudne emocje i sprawia, że na twarzach młodych widzów pojawi się uśmiech, od którego nie ma piękniejszego widoku. „Ten film jest cudowny, ciepły, mądry. Niesie ze sobą ważny przekaz” – dodaje aktorka Karolina Chapko. „Film mnie bardzo zaskoczył, dawno w Polsce nie widziałam podobnej produkcji. To jest film dla każdego – dla dzieci, rodziców, młodzieży” – mówi aktorka Agnieszka Kawiorska. „Warto się na niego wybrać całą rodziną” – puentuje dziennikarka Paulina Sykut – Jeżyna. Historia Iwa, jego niepełnosprawnej siostry Meli i ich przyjaciół poruszyła również widzów wielu filmowych festiwali i została doceniona przez selekcjonerów między innymi takich imprez jak: 38. Międzynarodowy Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!, a także Schlingel International Festival czy Moscow International Children's Film Festival.
"Czarny młyn", fot. materiały prasowe
Na ekranie zobaczymy obok wspaniałych aktorów młodzieżowych – Mateusza Winka („Listy do M.”), Iwa i Borysa Wicińskich, Polę Galicę-Galoch, Michała Lupę oraz Oliwię Ogorzelską – m.in. Marcina Dorocińskiego, Janusza Chabiora i Magdalenę Nieć. Film wyprodukował dom produkcyjny TFP, który stoi za sukcesem „Za niebieskimi drzwiami”. Dzięki kontekstowi akceptacji i tolerancji, do której dzieci muszą dojść własną drogą, kampanię wsparła Fundacja Polsat.
MR
Mówi Serwis
Ostatnia aktualizacja: 8.09.2021
fot. materialy prasowe
"Teściowie": co się może wydarzyć, gdy puszczają nerwy
Bartosz Chajdecki z Grand Prix Komeda!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024