PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zdjęcia do nowej produkcji CANAL+ ORIGINAL – serialu STRANGE ANGELS. To zaskakujące i świeże połączenie kryminału z thrillerem i wątkami supernatural.
Grupa pięciorga maluchów zostaje uprowadzona z przedszkola. W tym czasie geolożka Lena (Karolina Kominek) wraz z ekipą współpracowników szykuje się do wyprawy naukowej na Antarktydę. Kiedy okazuje się, że podejrzaną o porwanie jest Ada (Alicja Wieniawa-Narkiewicz) – nastoletnia córka Leny, matka odkłada plany zawodowe i wraca do rodzinnego Wałbrzycha, aby odnaleźć córkę, z którą utraciła kontakt wiele lat temu.

"Z dużym entuzjazmem zaangażowałam się w projekt serialu STRANGE ANGELS. Scenariusz zafascynował mnie misternym powiązaniem bardzo różnorodnych wątków, ciekawymi postaciami i niezwykle oryginalną historią. CANAL+ po raz pierwszy pracuje nad serialem, w którym ważną rolę ogrywają elementy paranormalne połączone z kryminalną intrygą. Jestem pewna, że w efekcie powstanie wyjątkowy serial pełen tajemnic, niespodziewanych zwrotów akcji i porywających emocji" - Beata Ryczkowska – Dyrektor Produkcji Oryginalnych i Koprodukcji CANAL+ Polska.

Kadr z "STRANGE ANGELS", fot. CANAL+ ORIGINAL

Co wspólnego może mieć piątka przedszkolaków z tajemnicami skrywanymi pod murami miasta?

Poszukiwania dzieci wnikają coraz głębiej w podziemia Wałbrzycha. Nieodkryte szyby i tunele stają się scenerią niezwykłych zdarzeń, w których krzyżują się losy międzynarodowego tygla zamieszkującego miasto: Polaków, Czechów i Romów. Sytuacja zaognia się z każdym dniem. Główna bohaterka spotyka na swojej drodze lokalną policję, biedaszybników, nastolatków skrywających tajemnicę i filantropkę o wątpliwych pobudkach. Zawikłane relacje między mieszkańcami prowadzą ją do odkrycia wielopiętrowej zagadki sięgającej czasów II Wojny Światowej.  

Narracja pełna wyrazistych postaci, przecinana jest sennymi wizjami głównej bohaterki. Jakie znaczenie mają one dla rozwikłania zagadki uprowadzonych dzieci?

Za reżyserię serialu odpowiada Mariusz Palej („Detektyw Bruno”, „Czarny młyn”). Autorkami koncepcji są Agnieszka Szpila (nominowana do tegorocznej Nike za powieść „Heksy”) i Dominika Prejdova, które pracowały także nad poszczególnymi odcinkami. Za scenariusz odpowiadają także Marcin Ciastoń („Hiacynt”, WYRWA) i Katarzyna Tybinka („Wataha”). Kierownikiem literackim projektu jest Michał Oleszczyk („Wszystkie nasze strachy”). W głównych rolach wystąpią Karolina Kominek („Karuzela”, „Anatomia”), Dawid Ogrodnik („Wszystkie nasze strachy”), Edyta Olszówka („Lejdis”) i Alicja Wieniawa-Narkiewicz. Autorem zdjęć jest Wojciech Węgrzyn („Detektyw Bruno”, „Proceder”), scenografką serialu jest Katarzyna Sikora (KRÓL), za kostiumy odpowiada Hanka Podraza (THE OFFICE PL, „Prime Time”), a charakteryzacją zajęła się Anna Nobel („Der Parfumeur”, „Ułaskawienie”, „Papusza”). Art Director VFX serialu to Kamil Polak („Świteź”). Kierowniczką produkcji jest Anna Majek.

Producentkami STRANGE ANGELS są Magdalena Kamińska i Agata Szymańska  z Balapolis. Premiera serialu w 2023 r.

MR
CANAL +
Ostatnia aktualizacja:  25.07.2022
Zobacz również
Grupa scenariuszowa z Jagodą Szelc podczas Plenerów Film Spring Open 2022
Rekordowa liczba zgłoszeń na Kino Dzieci Industry 2022 – ogłoszenie selekcji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll