PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Mimo pandemii przygodowy film dla młodego widza „Czarny Młyn” w polskich kinach zobaczyło już ponad 250 tysięcy widzów.

Twórcy filmu tym samym pobili wynik „Za niebieskimi drzwiami” (248 tysięcy widzów) – poprzedniej ekranizacji bestsellerowej prozy Marcina Szczygielskiego również w reżyserii Mariusza Paleja. Wyprodukowany przez firmę TFP „Czarny Młyn” to najchętniej oglądany polski film familijny od 2017 roku. Wciąż jest wyświetlany w kinach, dlatego ten wynik z pewnością jeszcze wzrośnie. I trudno nie docenić frekwencji, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę czasy, w których był wyświetlany. Pod koniec 2021 roku będzie dostępny na platformie HBO.


„Czarny Młyn” to wielokrotnie nagradzany na filmowych festiwalach film przygodowy (m.in. nagroda „Marcinka” – przyznawana przez dziecięce jury podczas 38. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!).


Głównymi bohaterami „Czarnego młyna” są Iwo i grupa jego przyjaciół, którzy mieszkają w małym miasteczku, gdzie przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować ich na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.


TFP zajmuje się produkcją audiowizualną od 2004 roku. Firma ma na swoim koncie takie filmy fabularne jak: wspomniane „Za niebieskimi drzwiami”, „Narzeczony na niby” (komedia romantyczna z ponad milionową widownią w 2018 r., w reżyserii Bartka Prokopowicza), „Wyzwanie” (najnowszy film Macieja Dutkiewicza, który z powodu pandemii „ominął” kina i jest dostępny na platformach VOD, a niedługo będzie miał premierę w Telewizji Polsat) oraz „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”.


LK
Mówi Serwis
Ostatnia aktualizacja:  21.10.2021
Zobacz również
Wkrótce ruszają Dni Krytyki Filmowej w Gdyni
EnergaCAMERIMAGE 2021: program konkursu filmów dokumentalnych i debiutów fabularnych
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll