PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Już 27 sierpnia do kin trafi najnowsza polska produkcja dla dzieci i młodzieży pt. „Czarny Młyn”, oparta na motywach bestsellerowej powieści Marcina Szczygielskiego.
Twórcy przekonują, że „Czarny Młyn” odwołuje się do najlepszych, kultowych filmów dla młodego widza, takich jak „Goonies” i „Super 8”, a nastrojem nawiązuje do Kina Nowej Przygody spod znaku Stevena Spielberga („E.T.”, „Bliskie spotkania trzeciego stopnia”). To opowieść o wielkiej przyjaźni i rodzącej się pierwszej miłości, a także lekcja tolerancji osadzona w pełnej zwrotów akcji fabule przygodowej stworzonej przez reżysera Mariusza Paleja.

  Iwo i grupa jego przyjaciół mieszkają w małym miasteczku, w którym przeżycie czegoś ekscytującego graniczy z cudem. Życie chłopaka jest dodatkowo skomplikowane, bo jego młodsza siostra Mela wymaga szczególnej opieki. Żądnych przygód przyjaciół zaczynają fascynować górujące nad okolicą ruiny ogromnego fabrycznego młyna, zwanego przez miejscowych Czarnym Młynem. Kiedy mimo ostrzeżeń wchodzą na zakazany teren, w sielankowym dotąd miasteczku rozpoczyna się seria dziwnych zdarzeń. Odkrywają, że w Młynie żyje tajemnicza siła, która może stanowić ogromne zagrożenie. Aby się jej przeciwstawić, dzieciaki będą musiały trzymać się razem. Nic jednak nie jest w stanie przygotować je na zaskakujący finał walki. Ważną rolę odegra w nim nie tylko coraz bardziej dojrzały i odpowiedzialny Iwo, wspierany przez Piotrka i Natalkę, między którymi rodzi się uczucie. Niespodziewany wpływ na bieg wydarzeń będzie miała także Mela, której pozorna słabość okaże się niezwykłym darem.


Na ekranie zobaczymy aktorów najmłodszego pokolenia - Mateusza Winka („Listy do M.”), Iwa i Piotrka Wicińskich, Polę Galicę-Galoch oraz Oliwię Ogorzelską. Towarzyszą im m. in. Marcin Dorociński oraz Magdalena Nieć.

„Czarny Młyn” trafi do kin 27 sierpnia 2021 roku. Film stworzył dom produkcyjny TFP w koprodukcji z Heliografem, Orką, Cafe Ole, Rio de Post oraz z Mazowieckim i Warszawskim Funduszem Filmowym. Partnerem dystrybucji jest Fundacja Polsat.
LK
Mówi Serwis
Ostatnia aktualizacja:  20.07.2021
Zobacz również
„Mistrz” – film o legendarnym pięściarzu z KL Auschwitz wkrótce w kinach
„Fuks 2”: Maciej Stuhr i Janusz Gajos w kontynuacji hitu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll