PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zdjęcia do nowej komedii w reżyserii Mariusza Paleja i Magdaleny Nieć. Autorami wielokrotnie nagradzanego scenariusza są Marcin Ciastoń i Ewa Rozenbajgier. W roli tytułowej zobaczymy Piotra Głowackiego.
- Pomysł zainspirowany został dziecięcymi fantazjami o spotkaniu prawdziwego suberbohatera, który w codziennym życiu okazuje się wcale nie taki „super” - wyjaśniają scenarzyści. Zdjęcia do nagrodzonego na konkursach Script Pro i Script Wars tekstu, rozpoczęły się właśnie w Warszawie.

„Detektyw Bruno” to historia ośmioletniego Oskara, wielkiego fana serialu “Detektyw Bruno”. Chłopiec mieszka w rodzinnym domu dziecka i w dniu urodzin znajduje kopertę, zawierającą wskazówkę prowadzącą do ostatniego, ukrytego przez jego rodziców prezentu. Decyduje się wynająć najlepszego znanego sobie detektywa, by ten pomógł mu rozwiązać zagadkę. Jednak serialowy Bruno to w rzeczywistości Bruno Księski - wypalony, cyniczny i nielubiący dzieci aktor, przeżywający właśnie wielki kryzys wizerunkowy.

fot. materiały prasowe

- Komediowe perypetie bohaterów są punktem wyjścia do wzruszającej i ciepłej opowieści o akceptacji i przyjaźni. Bruno pochodzi ze świata gwiazd i celebrytów, dawno zapomniał już o tym jak ważna jest radość życia i szczerość w relacjach z innymi ludźmi. Uczy go tego spotkanie z Oskarem - mówią Magdalena Nieć i Mariusz Palej.   

W głównych rolach zobaczymy charyzmatyczny duet – jako OSKAR wystąpi Iwo Rajski (Fuga, Diagnoza) a w roli BRUNA - Piotr Głowacki (Bogowie, Planeta Singli). Na planie towarzyszyć im będą m.in. Karolina Gruszka, Dorota Kolak, Ireneusz Czop oraz Edyta Jungowska. Akcja filmu rozgrywa się w Warszawie, a miasto staje się ogromny placem zabaw, odkrywanym przez Oskara i serialowego Detektywa Bruno.

Producentką filmu jest Joanna Szymańska (Shipsboy), a film otrzymał wsparcie finansowe od Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentami filmu są Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy, Aeroplan Studios oraz Wojciech Stuchlik Film Production. Polskim dystrybutorem filmu jest firma Monolith.

JB
Shipsboy
Ostatnia aktualizacja:  12.05.2021
Zobacz również
Wcześniejsze otwarcie kin
„Detektyw Bruno” rusza na podbój Warszawy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll