PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Czołówkę do 14. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR przygotował polski animator – Tomasz Popakul - wielokrotnie nagradzany reżyser filmów animowanych, muzyk, projektant okładek oraz twórca teledysków. Jest autorem głośnego filmu ACID RAIN", który m.in. trafił na długą listę oscarową, a ostatni jego film animowany "Księżyc" został włączony do pandemicznej antologii HBO "W Domu”.
„Koncept trailera zbudowany jest wokół postaci naukowca-ogrodnika, hodującego gigantyczną roślinę w sekretnym laboratorium/ogrodzie. To afirmacja „nieokiełznanej siły życiowej”, gdzie ogrodnik jest "animatorem”, tym który stwarza życie/ wprawia je w ruch, ale którego dzieło żyje dalej.” – mówi Tomasz Popakul. „Zależało mi również na przedstawieniu naukowca: współczesnego czarodzieja (strażnika wiedzy, badacza), mającego do czynienia, ze zjawiskami które są niewidoczne i niezrozumiałe dla większości. Chciałem przedstawić świat jako piękny i groźny zarazem, w którym warto żyć pomimo wszystkich czyhających niebezpieczeństw.” – dodaje.


ANIMATOR 2021: plakaty

Identyfikację wizualną festiwalu, na podstawie animacji Tomasza Popakula stworzyło poznańskie MINIMUM STUDIO. Efektem ich pracy są dwa plakaty ukazujące bogactwo i nieoczywistości świata wykreowanego przez animatora. Oba zdradzają też główne hasło 14. edycji festiwalu: BETWEEN US.

Tomasz Popakul stworzył intrygujący i niedopowiedziany, a jednocześnie pełen oniryzmu świat. Jego wizja, dość postapokaliptyczna, daje jednocześnie nadzieję na nowy początek. Autor podkreśla bujność, żywotność i niepohamowaną siłę świata natury do odradzania się. Daje tym samym tak potrzebną wszystkim nadzieję.W identyfikacji przenikają się dwa plany: racjonalny, syntetyczny świat wyrażony w prostych, geometrycznych liniach oraz pełna życia, monstrualna roślinność. Połączenie obu perspektyw to nasza odpowiedź na hasło przewodnie tegorocznej edycji festiwalu.” - komentuje Dominik Boberski z MINIMUM STUDIO.

„Festiwal ANIMATOR 2021 będzie koncentrował się na drzemiących w nas emocjach, aspiracjach, wyobrażeniach jakie projektujemy na relacje, które tworzymy między sobą i postawach jakie przyjmujemy wobec świata i siebie.” - komentuje programer festiwalu Filip Kozłowski.

14. MFFA ANIMATOR odbędzie się w dniach: 9-15.07.2021, po raz drugi w formule hybrydowej - online oraz w Kinie Muza w Poznaniu.
MR
Animator
Ostatnia aktualizacja:  15.04.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Ruszył nabór na Polish Days 2021
"Jak najdalej stąd" na platformie Netflix
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll