PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Supernova” Bartosza Kruhlika otrzymała Nagrodę za Najlepszy Pełnometrażowy Film Zagraniczny na zakończonym 20 sierpnia 2020 roku 16. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Monterrey (Ficmonterrey) w Meksyku.
„Świetny debiut eksplorujący skomplikowane tematy, z doskonałą grą aktorską, film pełen zwrotów akcji, który trafia do widza” – napisali jurorzy w uzasadnieniu.

Film Kruhlika otwierał konkurs MFF w Monterrey. Jest to kolejna impreza na świecie, na której prezentowano najlepszy polski debiut 2019 roku. Po „odmrożeniu” imprez kulturalnych, "Supernova" prezentowana była m.in. na Transilvania International Film Festival w Rumunii, Atlántida Film Fest w Hiszpanii i na Riviera International Film Festival we Włoszech.

"Supernova", reż. Bartosz Kruhlik, fot. Celestyna Król / Studio Munka SFP

W sierpniu i we wrześniu 2020 roku film wchodzi do regularnej dystrybucji filmowej w trzech krajach: w Wielkiej Brytanii, Norwegii i w Niemczech (dystrybutorem na tym terenie jest Kino Project). „Jeśli ktoś obawia się, że rozegranie akcji w jednym miejscu okaże się nudne, może być pewien, iż nie w przypadku tego filmu. Na polnej drodze poznamy dramat polityka, który zamierza wygrać wybory, policjanta próbującego bez problemów dotrwać do emerytury i mieszkańca polskiej wsi mającego na utrzymaniu rodzinę i niepotrafiącemu sprostać tej odpowiedzialności. Film Bartosza Kruhlika cieszy się uznaniem widzów i krytyków, zbierając wiele nagród na zagranicznych festiwalach, m.in za najlepszy film Dublin Film Festival!” – czytamy w recenzji na stronie Polish Express.

  „Supernovą” obejrzeć można także na polskich festiwalach filmowych. Na zakończonym 16 sierpnia 2020 roku Ińskim Lecie Filmowym "Supernova"  zdobyła Złotą Rybkę dla najlepszego polskiego filmu. Statuetkę odebrał odtwórca głównej roli Marcin Zarzeczny. We wrześniu 2020 film będzie walczył o Wielkiego Jantara na 39.  Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w  Koszalinie a także o Tarnowską Nagrodę Filmową.

Producentem filmu jest działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka SFP. Koproducentem "Supernovej" jest Canal+ Polska. Film powstał w ramach wspartego przez Polski Instytut Sztuki Filmowej programu "60 Minut". Za sprzedaż i promocję zagraniczną filmu odpowiada IKH Pictures Promotion, krajowym dystrybutorem jest Forum Film Poland.
WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  21.08.2020
Zobacz również
Znamy nową datę premiery filmu "Zieja", zobacz fotosy i zwiastun
Rusza nabór do IV edycji Atelier Scenariuszowego
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll