PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.02.2020
"Supernova" Bartosza Kruhlika została uznana za Odkryciem Roku na gali Bestsellerów Empiku, która odbyła się w Warszawie 4 lutego 2020 roku.
Warto podkreślić, że na pięć nominowanych do tytułu Odkrycie Empiku 2019  filmów aż dwa pochodziły ze Studia Munka SFP, gdyż obok "Supernovej" nominowany był także „Eastern” Piotra  Adamskiego.

Zwycięzcę i reżyserów nominowanych do filmowego Odkrycia Empiku 2019 wskazali: Roma Gąsiorowska, Tomasz Raczek, Agnieszka Smoczyńska oraz ekspertki z Empiku: Agnieszka Stępień (z działu filmu) i Izabela Szymańska (redaktor naczelna magazynu online „Empik Pasje”). 

Bartosz Kruhlik, Tomasz Raczek, Marcin Prokop, Roma Gąsiorowska, fot. Empik


W uzasadnieniu jury czytamy: „Odkrycie Empiku w kategorii Film za reżyserską precyzję, wiwisekcję zachowań człowieka oraz pokazanie na chłodno i z chirurgiczną precyzją wielkich emocji. Za film, który jest rzadkim przykładem rzemieślniczego mistrzostwa zdumiewającego na początku kariery. Nagrodę otrzymuje Bartosz Kruhlik”.


Bartosz Kruhlik, fot. Empik

- Musieliśmy wybrać jeden film, ale chcemy zwrócić uwagę na wszystkie tytuły. To wszystko są diamenty, na początku drogi - mówiła Roma Gąsiorowska, która wraz z Tomaszem Raczkiem wręczała nagrodę. - O tym filmie mówi się, że napięcie w nim nie jest stopniowane, ale pompowane dożylnie - mówił prowadzący galę Marcin Prokop. -  Ale kosmos! - wykrzyknął Bartosz Kruhlik odbierając nagrodę. - Dziękuję przede wszystkim mojej ekipie i będę im dziękował do końca świata.

 

Bartosz Kruhlik, Tomasz Raczek, Marcin Prokop, Roma Gąsiorowska, fot. Empik


Film otrzymał nagrodę za debiut na 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni a jego międzynarodowa premiera miała miejsce na prestiżowym festiwalu filmowym „Black Nights” w Tallinie.   "Supernova” otrzymała nagrodę za reżyserię w konkursie głównym na festiwalu Pune International Film Festival w Indiach, była też prezentowana na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Santa Barbara w Stanach Zjednoczonych.  Polskim dystrybutorem filmu jest Forum Film Poland, za dystrybucję zagraniczną odpowiada IKH Pictures Promotion.

 Zarówno "Eastern" jak i "Supernova", choć są debiutami pełnometrażowymi, powstały w ramach pierwszej edycji programu „60 Minut”. To kolejny, po „30 Minutach”, „Pierwszym Dokumencie” i „Młodej Animacji”.

– „Nagrody Odkrycia Empiku przyznawane będą za ważne dokonania artystyczne oraz wyjątkowe, znaczące dla rozwoju kultury dzieła, które zadebiutowały na polskim rynku w 2019 roku”. W nagrodę, oprócz prestiżowej nagrody, laureaci otrzymają także warte 100 tys. zł wsparcie promocyjne swojej twórczości do wykorzystania na  platformach komunikacyjnych Empiku.

MR
Studio Munka
Ostatnia aktualizacja:  6.02.2020
Zobacz również
fot. Sylwia Olszewska/SFP
„Prime Time” Jakuba Piątka powstaje w Watchout Studio
Nabór filmów na festiwal PYSZADŁO
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll