PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tematem wiodącym w 2020 roku będzie „Nowoczesna, ekologiczna i bezpieczna w czasach pandemii produkcja filmowa”. Film Spring Open odbędzie się wyjątkowo online w terminie 13-22.10.2020.

Plenery Film Spring Open to unikatowe na skalę nie tylko Polski, ale i Europy dziesięciodniowe warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. To innowacyjne laboratorium, gdzie wykluwają się nowe idee w oparciu o to, co ma do zaoferowania przemysł. Są skierowane do filmowców, studentów i pasjonatów, którzy pod okiem specjalistów rozwijają wspólne projekty audiowizualne wzbogacając umiejętności artystyczne i techniczne, eksperymentują, uczą się nowych technologii i konsultują swoje pomysły z mistrzami. "Wyprzedzamy trendy i stymulujemy uczestników do patrzenia w przyszłość sztuki AV. Poszerzamy kreatywną rzeczywistość łącząc sztukę, naukę i biznes" - mówi Sławomir Idziak twórca Plenerów Film Spring Open.


FSO, fot. Filip Błażejowski


Co roku w Plenerach bierze udział około 350 filmowców, studentów, absolwentów, przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, animatorzy, Youtuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, specjaliści VR i AR, videoblogerzy, stereografowie.

 

Strategia edukacyjna Film Spring Open – to nauka przez pracę - robienie filmów i projektów AV w trakcie trwania Plenerów pod opieką wybitnych specjalistów w grupach warsztatowych dotyczących różnych gałęzi sztuki audiowizualnej. Organizatorzy planują grupy filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów dedykowanych do Internetu, a także filmów realizowanych w wirtualnej scenografii i projektów AV dla internetowego odbiorcy. Jak co roku będą grupy VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu, wykłady, dyskusje i konsultacje młodych twórców, artystów, profesjonalnych filmowców, studentów i pasjonatów w 2020 odbędą się online.


 

On line - czyli jak?


  • Praca w grupach twórczych w formie wideokonferencji. Zarejestrowani w danej grupie Uczestnicy będą mogli konsultować i rozwijać swoje projekty w sesjach grupowych i indywidualnych.

  • Będzie można indywidualnie konsultować się z naszymi wykładowcami nie tylko w trakcie Plenerów, ale przez cały rok.

  • Wykłady „gwiazd” i wybitnych profesjonalistów. Na Plenery co roku zapraszani są wybitnych artystów i techników, których działania i sukcesy wytyczają przyszłą perspektywę rozwoju naszej branży.

  • Po raz kolejny zorganizowany zostanie panel Green Film Open i podejmiemy temat zrównoważonej produkcji filmowej.

  • Na koniec Plenerów odbędzie się wspólna projekcja zrealizowanych przez uczestników filmów, testów czy też internetowych programów.

  • Codziennie wieczorem zorganizowany zostanie cykl dyskusji " KRĘCI SIĘ", w którym będzie mógł wziąć udział każdy Uczestnik Plenerów, na interesujące i dotykające nas bezpośrednio tematy.


Sprzęt:


Dzięki Partnerom technologicznym planowane jest zorganizowanie warsztatów sprzętowych, pokazów najnowszych sprzętów i rozwiązań w formie webinariów.


Ponadto partnerzy technologiczni – wypożyczalnie sprzętu audiowizualnego i korporacje w różnych miastach Polski obiecały bezpłatnie wypożyczać wybrany sprzęt i świadczyć swoje usługi naszym Uczestnikom by mogli zapoznawać się z jego działaniem, a także realizować wybrane przez opiekunów grup projekty. Potwierdziły udział: ATM, Canon, Cinelight, Cinerental, Cyfrowa Republika, Krakowski Park Technologiczny, Panavision.


Zasady naboru:


Do grup dedykowanych, ze względu na ograniczenie ilości miejsc, będą obowiązywały zapisy. Jeden uczestnik może maksymalnie uczestniczyć w pracach dwóch grup. Rekrutacja będzie odbywała się - do grupy scenariuszowej na podstawie treatmentów, do innych grup na podstawie życiorysu i linków do projektów i filmów.


Chętni mogą zapisać się na Plenery na stronie Fundacji Film Spring Open:

https://filmspringopen.eu/pl/rejestracja/

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  8.07.2020
Zobacz również
fot. materiały prasowe
Jakie projekty filmów fabularnych dofinansował PISF?
Program Letniego Taniego Kinobrania w Kinie pod Baranami
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll