PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Fundacja Film Spring Open zaprasza na drugą odsłonę wirtualnego kursu z autorką "Silent Twins", która odbędzie się pod hasłem: "Jak przygotować swój pierwszy film?"

W serii czterech spotkań, między 27 lutego a 15 marca, reżyserka wprowadzi uczestników w tajniki reżyserii filmowej, poszukiwania tematu i konstrukcji bohaterów. Korzystając z własnych doświadczeń – zdobytych m.in. na planie “Córek dancingu” czy “Silent Twins” – opowie o prowadzeniu aktorów i współpracy z operatorem, scenografem i resztą ekipy. Doradzi, jak przedstawić swoją wizję filmu i bronić jej w procesie realizacji.


Wszystkich zainteresowanych udziałem w kursie prosimy o przesłanie zgłoszenia wraz z CV i jedną pracą (tekst lub link do krótkiego filmu). Termin końcowy nadsyłania zgłoszeń to: 20.02.2023r. Więcej szczegółów na temat KURSU można znaleźć TUTAJ.
 

Agnieszka Smoczyńska: skończyła kulturoznawstwo i reżyserię na WRiTV UŚ w Katowicach. Wielokrotnie nagradzana za krótkometrażowe filmy fabularne. W 2015 roku zadebiutowała "Córkami dancingu", które przyniosły jej nagrodę za najlepszy debiut na 40. FPFF w Gdyni oraz Orła w kategorii "Odkrycie roku", a także kilkadziesiąt nagród na świecie, m.in. w Porto, Sofii, Montrealu, Wilnie i na Festiwalu Filmowym Sundance, gdzie film otrzymał Nagrodę Specjalną za "unikalną wizję i design".


Smoczyńska wzięła udział w programie European Cinema: "Ten Women Filmmakers to Watch". Jest laureatką Global Filmmaking Award ufundowanej przez Sundance Institute. Jej drugi film fabularny "Fuga" miał premierę w Cannes w ramach Critics’ Week. Jej najnowsze dzieło, anglojęzyczny  debiut  "Silent Twins" z Letitią Wright, również po raz pierwszy pokazywane było w Cannes, w prestiżowej sekcji Un Certain Regard.


***


Film Spring Open to jedne największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie, oparte o nowe technologie i narzędzia stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, twórczyń z różnych dziedzin, którzy (i które) pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.


Film Spring Open to jednak nie tylko Plenery. Uczestnicy dostają możliwość rozwijania projektów pod okiem ekspertów przez cały rok podczas kursów online oraz indywidualnych konsultacji. E-learning zakłada dostęp do teoretycznej wiedzy, którą można wykorzystać w praktyce podczas warsztatówstacjonarnych. Wśród kursów oferowanych w ramach Film Spring Online znajdują się także zajęcia z animacji z Tomaszem Siwińskim, filmu przyrodniczego z Krzysztofem Kubikiem, postprodukcji VR z Konradem Ziają, muzyki filmowej z Magdaleną Miśką-Jackowską oraz szybkiej rejestracji materiału z Maciejem Janickim.

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  27.01.2023
Zobacz również
"Chleb i sól" - zobacz, jak wyglądała premiera!
Przegląd Allana Starskiego. „Ukryta gra” scenografa
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll