PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Warsztaty pod okiem specjalistów, wykłady mistrzów, prelekcje nagradzanych filmów i spotkania z twórcami. Od do 21 października w Krakowie potrwają Plenery Film Spring Open.

Co znajduje się w programie?


Sercem festiwalu są grupy tematyczne prowadzone przez uznanych artystów i rzemieślników.

 

Grupa Scenariuszowa

Poprowadzi ją Jagoda Szelc, scenarzystka i reżyserka uhonorowana Złotymi Lwami za debiutancką "Wieżę. Jasny dzień". Autorka odpowie na dręczące wszystkich piszących pytanie: "Od czego zacząć?".


Grupa Sony Venice

Przewodnikiem po kinie fabularnym zostanie Marcin Koszałka, uznany i wielokrotnie nagradzany autor zdjęć oraz reżyser. Filmowiec sięgnie po opowiadanie "Krwawy Lolo" Łukasza Orbitowskiego i zaprosi uczestników do nakręcenia kompletnej etiudy.


Grupa Canon Filmu Dokumentalnego

Opiekunką tej grupy zostanie Hanna Polak, znana dokumentalistka i działaczka charytatywna,    nominowana do Oscara za film "Dzieci z Leningradzkiego". Autorka opowie o własnym podejściu do twórczego opowiadania historii i zdradzi przepis na wartościowe cinema vérité.


Grupa Animacji

Poprowadzi ją Tomasz Siwiński, autor "Niebieskiego pokoju" wyróżnionego Srebrnym Lajkonikiem na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Reżyser zaprasza do stworzenia krótkich czołówek na temat największych wyzwań współczesności.


Grupa Filmu Reklamowego

Pasjonatów marketingu oddajemy w ręce Jana Cieślara, wielokrotnego laureata najważniejszych festiwali reklamowych. Twórca opowie m.in. o post-reklamie, ekonomii uwagi i odkrywaniu nowych mediów.


Grupa Teledysków

Na jej czele stanie Konrad Aksinowicz, reżyser "Powrotu do Legolandu" i autor wideoklipów dla artystek takich, jak Brodka, Margaret czy Doda. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak uniknąć popadania w (od)twórcze klisze.


 

Grupa Virtual i Augmented Reality

Przewodnikami jej członków zostaną stali bywalcy Plenerów Spring Open, Konrada Ziaja i Martn Demmer. Konrad opowie o swoich doświadczeniach w realizacji treści AR na podstawie produkcji start-upu CinematicVR. Martn z kolei wprowadzi w tajniki filmu wolumetrycznego.


Grupa Gier Komputerowych

Odbędzie się pod przewodnictwem Macieja Kunacha z Bloober Team. Maciej, który jest wychowankiem Plenerów, zajmie się tematem filmowości gier, prowadząc uczestników przez cały proces ich tworzenia. 


Grupa Filmu Przyrodniczego

Zawiadywać będzie nią Artur Homan, filmowiec, leśnik i fotograf, człowiek, który zaraża pozytywną energią. Podczas warsztatów uczestnicy będą podpatrywać i filmować zwierzęta, a także montować wcześniej nakręcone materiały.


Grupa Wizualnych Efektów w Programie NUKE

Opiekę nad nią roztoczy Agata Nawrocka, przed którą świat efektów wizualnych nie ma tajemnic. nawROCKa przygotuje uczestników do pracy na stanowisku Motion Designer/Compositing Artist.


Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej

Jej mentorem ponownie zostanie Florent Pallares, współzałożyciel grupy filmowej Red Eyes Cool. Uczestnicy będą mogli dołączyć do realizowanych już międzynarodowych projektów interakcyjnych.


Grupa Arri filmu kryminalnego

Na jej czele staną Sławomir Idziak, światowej sławy operator i pomysłodawca Plenerów wraz z Martnem Demmerem. Prowadzący chcą wspólnie z uczestnikami nakręcić scenę, testując nowoczesne rozwiązania dotyczące filmu gatunkowego.


Grupa Youtuberów

Jej uczestnicy przekonają się, że do nakręcenia filmu wystarczy pomysł i telefon komórkowy. Mentor, czyli Konrad Kruczkowski nauczy ich nie tylko tworzenia materiałów video, ale również sposobów na promocję w mediach społecznościowych.


Grupa Nowego Zielonego Modelu Produkcji

Magdalena Miśka-Jackowska również przeprowadzi swoich podopiecznych przez meandry marketingu działającego od początku produkcji. Mając świadomość, że promocja jest szczególnie ważna dla młodych filmowców, mentorka zachęci uczestników, aby w intrygujący sposób pokazywali swoją obecność na Plenerach. 


Grupa OFFmaster


Pod okiem Wiktora Obroka członkowie Grupy przejdą intensywne szkolenie reżyserskie i operatorskie. Dowiedzą się, jak stworzyć profesjonalny film w systemie kina niezależnego.


Wśród gości, którzy wygłoszą mistrzowskie wykłady znajdą się m.in.: Aneta Hickinbotham (współproducentka "Żeby nie było śladów"), Agnieszka Smoczyńska, Magdalena Miśka-Jackowska, prof. Aleksandra Przegalińska (opowie o sztucznej inteligencji!), psycholog dr Jacek Santorski ("Pakt ze sobą i światem - remedium na wymagające czasy"), Robert Hranitzky, Tomasz Habowski czy Mateusz Rakowicz.


Swoje filmy pokażą wybitni dokumentaliści Hanna Polak ("Nadejdą lepsze czasy") i Paweł Łoziński ("Film balkonowy"). Mariusz Wilczyński zaprezentuje wielokrotnie nagradzaną animację "Zabij to iwyjedź z tego miasta", Tomasz Siwiński - "Miłość w czasach gospodarki opartej na węglu" do Złotego Smoka na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Będzie można obejrzeć także fabularne nowości (niektóre przed premierą kinową!): "Kobieta w nocy" Rafała Kapelińskiego nagrodzonego na festiwalu w Berlinie za film "Butterfly Kisses", "Powrót do Legolandu" Konrada Aksinowicza i podbijającego polski box office "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje" w reżyserii Mateusza Rakowicza. Odbędzie się również pokaz "Lili" Dominiki Trybulec i Kacpra Świtalskiego, etiudy nakręconej smartfonem, zwyciężczyni konkursu Film Your Story.


W trakcie Plenerów będzie można wziąć udział we wspólnej inicjatywie Film Spring Open i Zamku Królewskiego na Wawelu, Hackathonie łączącym światy filmu i IT.


Plenery Film Spring Open to jedne z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie, oparte o nowe technologie i narzędzia stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, twórców z różnych dziedzin – także IT, którzy pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.


Fundacja FSO od 16 lat stymuluje przyszłość branży w oparciu o nowe trendy, formaty i nowe talenty. Współpracuje z ponad 60 wiodącymi firmami i korporacjami, które dostarczają nowoczesny sprzęt i aplikacje komputerowe o wartości 3,5 mln euro.


Więcej informacji o programie można znaleźć TUTAJ .
MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  14.10.2021
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Skład Konkursu Etiud Studenckich 29.EnergaCAMERIMAGE
"Inni ludzie" na festiwalu w Tallinnie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll