PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W wykładzie otwarcia prowadzonym przez Sławomira Idziaka wzięła udział Natalie Portman. Aktorka była gościem Plenerów również w 2015 roku. To już 15 jubileuszowa edycja Film Spring Open, a jednocześnie pierwsza, która w dużej mierze odbywa się online.
Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe warsztaty audiowizualne oparte o nowe technologie i narzędzia. Są skierowane do filmowców, studentów i pasjonatów, którzy pod okiem specjalistów rozwijają projekty audiowizualne, wzbogacając umiejętności artystyczne i techniczne. Co roku w wydarzeniu bierze udział około 350 osób – przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX, animatorzy, youtuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, ale także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, specjaliści VR i AR, videoblogerzy czy stereografowie.Tematem wiodącym w tym roku jest „Nowoczesna, ekologiczna i bezpieczna w czasach pandemii produkcja filmowa”. Plenery zakładają robienie filmów i projektów AV pod opieką wybitnych specjalistów w aż 19 grupach warsztatowych dotyczących różnych gałęzi sztuki audiowizualnej, m.in. filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów dedykowanych do Internetu, a także filmów realizowanych w wirtualnej scenografii i projektów AV dla internetowego odbiorcy. Nie zabraknie także grup VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu. Zajęcia i konsultacje odbywają się w formie wideokonferencji na platformie Google Meet. Praca praktyczna będzie możliwa dzięki partnerom technologicznym i rentalom, które wypożyczą sprzęt ekipom zaakceptowanym przez opiekuna grupy w Warszawie i Krakowie.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji jest Waldemar Pokromski, wybitny twórca charakteryzacji do filmów Stevena Spielberga, Terrence Malicka, Michaela Haneke, Andrzeja Wajdy, Krzysztofa Zanussiego. Ponadto swój udział w wydarzeniu potwierdzili, m.in. Piotr Dumała, Łukasz Kośmicki, Magnus von Horn, Paweł Łoziński, dr Jacek Santorski, Piotr Szczepanowicz, Jacek Skrobisz, Wanda i Marcin Kędzierzawscy, Eliza Kubarska oraz opiekun artystyczny i twórca wydarzenia – Sławomir Idziak.

Więcej informacji o Plenerach Film Spring Open na www. filmspringopen.eu/pl

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  15.10.2020
Zobacz również
fot. materialy prasowe
Przegląd Filmów Etnograficznych „Oczy i Obiektywy” już pod koniec października
Kino na granicy – festiwal online w listopadzie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll