PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Warsztaty pod okiem specjalistów, wykłady mistrzów, prelekcje nagradzanych filmów i spotkania z twórcami. Od 12 do 21 października w Krakowie potrwają Plenery Film Spring Open.

Sercem festiwalu są grupy tematyczne prowadzone przez uznanych artystów i rzemieślników.


Grupa Scenariuszowa

Poprowadzi ją Jagoda Szelc, scenarzystka i reżyserka uhonorowana Złotymi Lwami za debiutancką "Wieżę. Jasny dzień". Autorka odpowie na dręczące wszystkich piszących pytanie: "Od czego zacząć?".


Grupa Sony Venice

Przewodnikiem po kinie fabularnym zostanie Marcin Koszałka, uznany i wielokrotnie nagradzany autor zdjęć oraz reżyser. Filmowiec sięgnie po opowiadanie "Krwawy Lolo" Łukasza Orbitowskiego i zaprosi uczestników do nakręcenia kompletnej etiudy.


Grupa Canon Filmu Dokumentalnego

Opiekunką tej grupy zostanie Hanna Polak, znana dokumentalistka i działaczka charytatywna,    nominowana do Oscara za film "Dzieci z Leningradzkiego". Autorka opowie o własnym podejściu do twórczego opowiadania historii i zdradzi przepis na wartościowe cinema vérité.


Grupa Animacji

Poprowadzi ją Tomasz Siwiński, autor "Niebieskiego pokoju" wyróżnionego Srebrnym Lajkonikiem. Reżyser zaprasza do stworzenia krótkich czołówek na temat największych wyzwań współczesności.


Uczestnicy warsztatów z poprzednich lat, fot. Filip Błażejowski/FSO


Grupa Filmu Reklamowego

Pasjonatów marketingu oddajemy w ręce Jana Cieślara, wielokrotnego laureata najważniejszych festiwali reklamowych. Twórca opowie m.in. o post-reklamie, ekonomii uwagi i odkrywaniu nowych mediów.


Grupa Teledysków

Na jej czele stanie Konrad Aksinowicz, reżyser "Powrotu do Legolandu" i autor wideoklipów dla artystek takich, jak Brodka, Margaret czy Doda. Uczestnicy dowiedzą się m.in., jak uniknąć popadania w (od)twórcze klisze.


Grupa Virtual i Augmented Reality

Przewodnikami jej członków zostaną stali bywalcy Plenerów Spring Open, Konrada Ziaja i Martn Demmer. Konrad opowie o swoich doświadczeniach w realizacji treści AR na podstawie produkcji start-upu CinematicVR. Martn z kolei wprowadzi w tajniki filmu wolumetrycznego.


 

Grupa Gier Komputerowych

Odbędzie się pod przewodnictwem Macieja Kunacha z Bloober Team. Maciej, który jest wychowankiem Plenerów, zajmie się tematem filmowości gier, prowadząc uczestników przez cały proces ich tworzenia. 


Grupa Wizualnych Efektów w Programie NUKE

Opiekę nad nią roztoczy Agata Nawrocka, przed którą świat efektów wizualnych nie ma tajemnic. nawROCKa przygotuje uczestników do pracy na stanowisku Motion Designer/Compositing Artist.


Grupa Interakcyjnych Form Narracji Audiowizualnej

Jej mentorem ponownie zostanie Florent Pallares, współzałożyciel grupy filmowej Red Eyes Cool. Uczestnicy będą mogli dołączyć do realizowanych już międzynarodowych projektów interakcyjnych.


Grupa Arri filmu kryminalnego

Na jej czele staną Sławomir Idziak, światowej sławy operator i pomysłodawca Plenerów wraz z Martnem Demmerem. Prowadzący chcą wspólnie z uczestnikami nakręcić scenę, testując nowoczesne rozwiązania dotyczące filmu gatunkowego.


Grupa Youtuberów

Jej uczestnicy przekonają się, że do nakręcenia filmu wystarczy pomysł i telefon komórkowy. 


Uczestnicy warsztatów z poprzednich lat, fot. Filip Błażejowski/FSO


Wśród gości, którzy wygłoszą mistrzowskie wykłady znajdą się m.in.: Aneta Hickinbotham (współproducentka "Żeby nie było śladów"), Agnieszka Smoczyńska, Magdalena Miśka-Jackowska czy Tomasz Habowski nagrodzony w Gdyni za "Piosenki o miłości".


Swoje najnowsze filmy pokażą: Mariusz Wilczyński ("Zabij to i wyjedź z tego miasta"), Paweł Łoziński ("Film balkonowy"), Konrad Aksinowicz ("Powrót do Legolandu") oraz Dominika Trybulec i Kacper Świtalski, zwycięzcy konkursu Film Your Story za nakręcony smartfonem film "Lila".


W ramach Plenerów będzie można wziąć udział we wspólnej inicjatywie Film Spring Open i Zamku Królewskiego na Wawelu, Hackathonie łączącym światy filmu i IT.


Rejestracja TUTAJ 

MR
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  5.10.2021
Zobacz również
12. American Film Festival: rusza sprzedaż akredytacji
„Tony Halik” na Doc Hot Selection w kinie Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll