PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Otwarto zapisy na Plenery Film Spring Open. Wydarzenie odbędzie się w Krakowie od 12 do 21 października 2021 r.
Plenery Film Spring Open to dziesięciodniowe warsztaty audiowizualne dla młodych filmowców i twórców audiowizualnych. Studenci pod opieką wybitnych artystów i techników uczestniczą w wykładach, ale przede wszystkim rozwijają i realizują własne projekty na udostępnionym przez partnerów technologicznych najlepszym sprzęcie audiowizualnym dostępnym na rynku.

- Staramy się być krok do przodu, patrząc w przyszłość sztuki audiowizualnej i szukać nowych rozwiązań językowych za pomocą nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Podczas Plenerów łączymy sztukę audiowizualną, gry komputerowe, świat IT i programowania, naukę, biznes i psychologię - mówi Sławomir Idziak, twórca i opiekun artystyczny corocznych Plenerów Film Spring Open.

fot. Film Spring Open / Filip Błażejowski

Dla kogo?
Co roku w Plenerach bierze udział około 350-400 filmowców, studentów, absolwentów, przedstawicieli wszystkich kierunków i zawodów filmowych: producenci, scenarzyści, reżyserzy, operatorzy, kompozytorzy, scenografowie, aktorzy, montażyści, realizatorzy dźwięku, kompozytorzy, specjaliści VFX i SFX, animatorzy, YouTuberzy, kostiumografowie, charakteryzatorzy, technicy, filmoznawcy, a także przedstawiciele zawodów, które mają wpływ na przyszłość branży audiowizualnej: programiści, graficy komputerowi, game developerzy, specjaliści VR i AR, stereografowie.

Program
Planowane są warsztaty filmu dokumentalnego, reklamowego, interakcyjnego, animowanego, projektów internetowych. Jak co roku odbędą się również grupy VR i AR, CGI i nowoczesnego montażu.. Uczestnicy mają możliwość uczestniczenia w wykładach i projekcjach nagrodzonych filmów.

Tegorocznym tematem wiodącym są "Nowe technologie w nowoczesnej, zrównoważonej i zielonej produkcji audiowizualnej”. Dzięki wsparciu Krakowskiego Biura Festiwalowego i Krakow Film Commision po raz 4. odbędzie się Green Film Open - ekologiczny panel dyskusyjny o zielonej zrównoważonej produkcji audiowizualnej.

fot. Film Spring Open / Filip Błażejowski

Hackathon dla Wawelu
W tym roku podczas Plenerów odbędzie się również Hackathon dla Wawelu, podczas którego tworzone będą interakcyjne projekty dla Zamku Królewskiego na Wawelu.

Organizatorzy zapraszają do udziału w trzydniowym konkursie informatyków, programistów, grafików komputerowych, specjalistów VR i AR, producentów, dźwiękowców, ale także aktorów, reżyserów.

Nowością tegorocznych Plenerów będzie możliwość kontynuacji edukacji także po zakończeniu wydarzenia.

Zapisy na Plenery odbywają się na stronie Fundacji Film Spring Open:  https://filmspringopenonline.eu/rejestracja-plenery

Uwaga, w wydarzeniu mogą wziąć udział tylko osoby zaszczepione przeciw Covid-19.

Plenery Film Spring Open 2021 dofinansowano ze środków Ministra Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Stowarzyszenia Filmowców Polskich i środków Fundacji PZU.

Film Spring Open Hackathon dla Wawelu to projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

fot. Film Spring Open / Filip Błażejowski

LK
Film Spring Open
Ostatnia aktualizacja:  7.07.2021
Zobacz również
Agnieszka Grochowska w szwajcarskim komediodramacie "Moja cudowna Wanda"
21. Sopot Film Festival od 10 lipca
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll