PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W tym roku podczas 16. edycji Plenerów Film Spring Open odbędzie się Hackathon, którego celem są studyjne projekty IT dla Zamku Królewskiego na Wawelu. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

FSO chce stymulować powstawanie aplikacji, gier, reklam, interakcyjnych filmów i projektów, także VR i AR, które pomogą przybliżyć historię Polski i Wawelu. To projekty umożliwiające wirtualny odbiór dzieł sztuki, zarówno podczas zwiedzania Wawelu osobiście, jak i przy pomocy Internetu. Na zakończenie Hakathonu  wyróżniony zostanie projekt, który dostanie szansę komercyjnej realizacji. Co ważne, prawa do koncepcji pozostaną przy pomysłodawcach. Dyrekcja Zamku Królewskiego na Wawelu ufunduje również nocleg dla zwycięskiej drużyny. Dzięki interdyscyplinarnej współpracy na Plenerach powstaną zespoły twórcze, które już po zakończeniu Hackathon-u będą wspólnie realizować swoje projekty.


Plenery pragną połączyć specjalistów ze świata filmu i IT. Do pracy podczas trzydniowego konkursu zapraszają: informatyków, programistów, grafików komputerowych, specjalistów VR i AR, producentów, dźwiękowców, ale także aktorów i reżyserów. Publiczność coraz częściej będzie oczekiwała od twórców oraz instytucji kultury narracji interakcyjnej, która ze świata programowania będzie migrować do świata sztuki i na odwrót.


Uczestnicy Hackathonu dostaną możliwość eksperymentowania i eksplorowania nowych rozwiązań za pomocą profesjonalnego sprzętu AV.  Zamek Królewski pozwoli na realizację zdjęć przez cały czas trwania Hackathonu.

Konkurs potrwa od 15 do 17 października 2021 roku. Zapisy do 10 października TUTAJ .


Hackathon odbędzie się podczas Plenerów Film Spring Open - jednych z największych edukacyjnych i praktycznych warsztatów audiowizualnych w Europie, opartych o nowe technologie i narzędzia stymulujące przyszły rozwój sztuk audiowizualnych. To warsztaty dla młodych filmowców i artystów audiowizualnych, twórców z różnych dziedzin – także IT, którzy pracują w profesjonalnych warunkach pod okiem wybitnych artystów i techników na najlepszym sprzęcie AV dostępnym na światowym rynku.
MR
FSO
Ostatnia aktualizacja:  5.10.2021
Zobacz również
fot. Filip Błażejowski
Ruszyły zgłoszenia do 48 Hour Film Project
Oto plakat 39. Ale Kino!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll