PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Co prawda w tym roku festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się wyjątkowo we wrześniu (po raz pierwszy od 17 lat nie będzie to maj), ale już dziś prezentujemy plakat.
Jego autorką jest Marta Lissowska, graficzka, ilustratorka oraz projektantka książek współpracująca z Festiwalem od czterech lat, która stworzyła także całą identyfikację wizualną Festiwalu (łącznie z logo). Tegoroczny plakat jest kolażem złożonym z trzech kobiecych twarzy z filmów, których polskie premiery odbędą się podczas festiwalu we wrześniu: „Kobieta” Yanna Arthusa-Bertranda i Anastazji Mikowej, „Co nas nie zabije” Alexe Poukine oraz „W obiektywnie popkultury” Luki Severiego. Zręczne oko wypatrzy usta samej Bardotki.
 
Dobór wyłącznie kobiecych twarzy nie jest przypadkiem – od lat Millennium Docs Against Gravity promuje twórczynie. W tym roku filmów wyreżyserowanych przez kobiety będzie jeszcze więcej niż kiedykolwiek, podobnie jak filmów z żeńskimi bohaterkami. Szczegółowe informacje będą ujawniane stopniowo, w miarę zbliżania się terminu Festiwalu.
 

Festiwal Millennium Docs Against Gravity odbędzie się w dniach 4-13 września 2020 roku w Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu i Bydgoszczy. Daty festiwalu w Gdyni zostaną ogłoszone wkrótce.

  Natomiast już dziś startuje specjalny event online Docs Against Isolation – jako zapowiedź wrześniowego Festiwalu, oraz jako forma przeciwdziałania izolacji mentalnej. W ramach Docs Against Isolation na widzów czekają: wyjątkowa selekcja ok. 50 filmów – hitów z poprzednich edycji Festiwalu, z których połowa będzie dostępna za darmo, sesje Q&A na żywo z twórcami filmów, koncerty live, sety didżejskie, nagrania od twórców i ekspertów, warsztaty i spotkania z ekspertami, wykłady oraz wiele unikalnych materiałów archiwalnych z poprzednich edycji. Wszelkie informacje są dostępne na wydarzeniu Facebook:

https://www.facebook.com/events/557955284854386

Szczegółowy program dostępny jest tu:
https://mdag.pl/17/pl/warszawa/news/Pelny-program-DOCS-AGAINST

W końcu filmy dokumentalne pozwalają podróżować bez podróżowania, odkrywając nowe zjawiska i miejsca oraz poznając niesamowitych ludzi. Przez ekrany telewizorów i komputerów widzowie przekroczą progi swoich domów…WRÓB
Against Gravity
Ostatnia aktualizacja:  10.05.2020
Zobacz również
Pamiętaj o zgłoszeniu projektu na Polish Days
Rusza Docs Against Isolation. Przedstawiamy program
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll