PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Między nami” Doroty Proby, dokument wyprodukowany przez Studio Munka SFP oraz Wajda Studio zostanie zaprezentowany w konkursie polskim na 17. Festiwalu Filmowym Millenium Doc Against Gravity. Pokaz premierowy w konkursie polskich dokumentów odbędzie się 4 września 2020 o godz. 18.30 w warszawskiej Kinotece.
Kolejne pokazy zaplanowane są na 6, 8 i 9 września 2020. 5 września 2020 odbędzie się pokaz w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu, a w dniach 11 i 13 września 2020 w Gdyńskim Centrum Filmowym.

"Między nami" to intymny portret trzech związków. Pary decydują się podjąć szczerą rozmowę zainicjowaną zestawem pozornie prostych pytań. Powoli tworzy się przestrzeń do wymiany skrywanych emocji i wyznań. Film jest niepozbawionym humoru obrazem współczesnej miłości. Reżyserka zgłębia znaczenie bliskości i obecności drugiego człowieka.


- Ten film powstał z intencją przyjrzenia się, czym jest miłość. Był to niezwykły proces, bo wiązał się z tym, aby otworzyć się przed najbliższym człowiekiem. Okazuje się, że  nawet będąc ze sobą, mamy wciąż wiele ważnych i nowych rzeczy sobie do powiedzenia. To co mnie rozbraja, to szczerość i uniwersalność tych rozmów. Myślę, że każdy ma szansę odnaleźć się w tych rozmowach - mówi reżyserka Dorota Proba.
 
"Młoda reżyserka, dla której <Między nami> jest dokumentalnym debiutem, słucha ich z uwagą. Nie interweniuje, nie przerywa. Pozwala, by emocje dojrzewały, a słowa wybrzmiewały z pełną mocą - pisał Bartosz Staszczyszyn w Culture.pl po premierze na 60. Krakowskim Festiwalu Filmowym. - (...) U Proby właśnie w prostocie tkwi siła opowieści. Jej <Między nami> uwodzi energią bohaterów, a jednocześnie staje się zaproszeniem do rozmowy o tym, kim jesteśmy wobec naszych najbliższych".

Fotos z filmu "Między nami"

Autorką zdjęć jest Weronika Bilska. Film był rozwijany w ramach kursu DOK PRO w Szkole Wajdy. Koproducentem i producentem wykonawczym dokumentu jest Wajda Studio. Program Pierwszy Dokument został wsparty przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.


MM
SFP
Ostatnia aktualizacja:  3.09.2020
Zobacz również
Ruszył nabór filmów do konkursów 7. edycji WAMA Film Festival
Joanna Fidos – muzyka dokumentu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll