PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Wszystko dla mojej matki” triumfuje na Dhaka International Film Festival. Debiut Małgorzaty Imielskiej otrzymał nagrodę dla najlepszego filmu fabularnego i nagrodę za reżyserię w sekcji Kino Kobiece.
- Dziękuję wszystkim, którzy wierzyli w ten projekt i wszystkim, którzy pomogli go urzeczywistnić - mówi Małgorzata Imielska. - Na festiwalu w Dhace jest świetna atmosfera, wspaniali ludzie. To dla reżysera spełnienie marzeń. Bardzo cieszę się, że miałam możliwość pokazywania filmu w międzynarodowym gronie.

"Wszystko dla mojej matki", fot. Robert Pałka

Bohaterką filmu jest siedemnastoletnia Ola. C Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej „oddzielność” od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.

Małgorzata Imielska, fot. archiwum własne

Autorem zdjęć do filmu "Wszystko dla mojej matki" jest Tomasz Naumiuk. W filmie wystąpili: Zofia Domalik, Halina Rasiakówna, Maria Sobocińska, Adam Cywka, Dobromir Dymecki, Jowita Budnik, Malwina Laska, Katarzyna Wajda.  Za produkcję odpowiada Naima Film. Producentami filmu są Wojciech Kabarowski i Jerzy Kapuściński. Koproducentami: TVP, Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy, Zachodniopomorski Fundusz Filmowy Pomerania Film, Dolnośląskie Centrum Filmowe, Coloroffon, Dreamsound. Film dofinansował Polski Instytut Sztuki Filmowej.Film jest obecnie w kinach, dystrybuuje go TVP.  Na rynku międzynarodowym film reprezentuje IKH Pictures Promotion.

  Na 44. FPFF w Gdyni Zofia Domalik otrzymała nagrodę za debiut aktorski. Film brał udział w Konkursie 1,2 na Warszawskim Festiwalu Filmowym, na którym otrzymał wyróżnienie i nagrodę publiczności. Na Forum Kina Europejskiego "Cinergia" otrzymał wyróżnienie za "podjęcie trudnego tematu w sposób delikatny i bezpretensjonalny. Za empatię w stosunku do bohaterów".   Na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Studenckich i Debiutów Filmowych "Bastau" (Ałmaty) uhonorowano go Wyróżnieniem  Specjalnym.
WRÓB
artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  19.01.2020
Zobacz również
Script Fiesta poszukuje wolontariuszy
Podsumowanie branży filmowej w 2019 (cz. I)
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll